OLUJA NOSI SVE PRED SOBOM U HRVATSKOJ: Snažan vetar ruši stabla i crepove sa krovova (FOTO/VIDEO)
OLUJNI vetar koji je jutros zahvatio područje Osijeka obarao je stabla i telefonske i električne stubove.
Foto: Printskrin Tviter
Primljeno je 20-tak prijava o padu stabala, telefonskih i električnih stubova na saobraćajnice na području Osijeka, Belišća, Bizovca, Dalja i Vuke, prenosi Hina.U Osijeku je olujni vetar porušio štandove na sajmu antikviteta.
Za sada nema informacija o povređenima.
"Jutarnji list" piše da olujni vetar u Zagrebu nosi sve pred sobom, zbog čega su vatrogasci primili 20-ak dojava.
- Trenutno ne možemo da razgovaramo jer imamo toliko prijava da jednostavno ne možemo da signemo - kratko su rekli vatrogasci Javne vatrogasne stanice grada Zagreba.
Najčešće je reč o oborenim granama ili drveću, pa ih je neophodno ukloniti, a u jednom slučaju se usled vetra odlomio crep.
Za sada nema povređenih, ali je nastala materijalna šteta jer su neke grane pale na parkirane automobile, a u jednom slučaju i na vozilo u pokretu.
Preporučujemo
DRAMA SE NASTAVLjA U PENTAGONU: Još jedan visoki savetnik napustio Hegsetov tim
08. 01. 2026. u 21:16
PUTINOV SPECIJALAC: Gotovo je sa Grenlandom, neka se spremi Kanada?
SJEDINjENE Američke Države su već odlučile o sudbini Grenlanda, da li je na redu Kanada, zapitao se Kiril Dmitrijev, specijalni predstavnik ruskog predsednika Vladimir Putina za investiciono-ekonomsku saradnju sa inostranstvom.
06. 01. 2026. u 12:49
BRITANCI TVRDE: Ovo je Trampov plan za Grenland, pogledajte šta nudi američki predsednik
SJEDINjENE Američke Države žele da ponude Grenlandu sporazum o slobodnom pridruživanju, sličan onom koje Vašington ima sa pojedinim malim državama u Tihom okeanu, saznaje Ekonomist.
06. 01. 2026. u 14:39
KAKO IZGLEDA ŽIVOT U NAJHLADNIJEM MESTU NA SVETU? Selo u kojem se automobili ne gase, telefoni ne rade, a deca idu u školu na –50°C
PROSEČNA temperatura u gradu zimi pada na -58 stepeni Celzijusa...
07. 01. 2026. u 18:20
Komentari (0)