POLITIČKA KRIZA: Bugarska ide na vanredne izbore
BUGARSKI parlament iz trećeg pokušaja nije uspeo da formira vladu, tako da zemlju čekaju vanredni izbori.
Foto: AP
Vladu je trebalo da formira Bugarska socijalistička stranka, ali nije uspela, pošto većina parlamentaraca danas nije podržala zakonodavni program koji su predložili socijalisti. Iz Bugarske socijalističke stranke je saopšteno da su za to „zaslužne“ stranke GERB, Pokret za prava i slobode i Preporod.
Krajem juna bugarska vlada bila je prinuđena da podnese ostavku jer joj je izglasano nepoverenje koje je podržala parlamentarna opozicija. Odgovarajući predlog o glasanju podnela je vodeća opoziciona snaga, bivša vladajuća stranka GERB. Glasanju je prethodio raspad vladajuće koalicije. Nakon toga je aktuelni parlament imao tri pokušaja da formira vladu bez održavanja vanrednih izbora. Vladajuća stranka „Nastavićemo sa promenama“ nije uspela da to uradi zbog odsustva podrške većine poslanika, a stranka GERB je odmah saopštila da neće pokušavati da formiraju vladu i zatražili su vanredne izbore.
(Sputnjik)
BONUS VIDEO: POŽARI BESNE ŠIROM EVROPE - Dramatični snimci borbe sa vatrom u Francuskoj, Nemačkoj, Grčkoj
Restoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTO
"TREBA ODATI PRIZNANjE VUČIĆU I SRBIJI, MORAMO ZAŠTITI SRBE OD KURTIJA" Montgomeri očitao lekciju medijima u CG o Kosovu i Metohiji
U INTERVJUU za crnogorski "Dan", Vilijam Montgomeri, bivši američki ambasador u SR Jugoslaviji, osvrnuo se na situaciju na Kosovu i Metohiji.
15. 05. 2026. u 13:16
Srušio se avion kod glavnog grada: Poginuli svi putnici i pilot
Vazduhoplovna civilna uprava Južnog Sudana saopštila je danas da se srušio avion jugozapadno od glavnog grada Džube, pri čemu je poginulo svih 14 osoba koje su bile u letelici.
27. 04. 2026. u 16:49
FARMER OSTAVIO 5 KRAVA NA PUSTOM OSTRVU: 130 godina kasnije naučnici nisu mogli da veruju šta vide
PRIČA o pet krava ostavljenih na izolovanom ostrvu Amsterdam u Južnom okeanu prerasla je u jedno od najneobičnijih poglavlja moderne biologije.
14. 05. 2026. u 14:24 >> 20:55
Komentari (0)