HRVATSKU TRESU POSKUPLJENJA, ALI TO JE TEK POČETAK: Od danas skuplja struja, gas, hrana...
OD DANAS je u Hrvatskoj poskupela struja za 9,6 odsto, a gas za 16 odsto, a značajno su više i cene hrane i prehrambenih proizvoda. Zejtin se već prodaje za gotovo 3 evra po litri, a vekna hleba uskoro bi mogla da dosegne rekordnu cenu od 2 evra.
Foto: Novosti arhiva
Poskupelo je ili će da poskupi praktično sve. Za 20 odsto više su cene šećera i brašna, a zbog dugotrajne suše očekuju se i visoke cene voća i povrća. Neki gradovi najavljuju poskupljenje komunalnih usluga i do 50 odsto, a više usluge biće i u turizmu. Cena za litru dizela otišla je preko 2 evra, nakon kratkotrajnog smirivanja cena goriva.
Ali ovaj udar novih cena po mnogima je tek početak, jer se već u leto mogu da očekuju još više. Naime, svi će imati obavezu isticati cene u kunama i evrima, pa će mnogi 'zaokruživati' cene na više, prilagođavajući se evropskoj valuti.
Država će pokušati da pomogne najsiromašnijima, pa su predviđeni mesečni dodaci za gas i struju svima koji imaju niske penzije ili plate. Za to je hrvatska vlada izdvojila gotovo 700 miliona evra, a mnogi smatraju da ni to neće da bude dovoljno i da će sve više građana biti na rubu siromaštva.
BONUS VIDEO:
"KRASNOPOLj" U AKCIJI: Rusi objavili snimak uništavanja položaja ukrajinske vojske
Preporučujemo
HRVATI "VELIKI I JAKI" ŽALE SE CENTRALI NATO ZBOG SRPSKIH RAKETA: A ne smeta im vojni savez Zagreb-Tirana-Priština
PREMIJER Hrvatske Andrej Plenković rekao je danas, komentarišući to što Vojska Srbije raspolaže novom hipersoničnom kvazibalističkom raketom kineske proizvodnje CM-400, da će "razgovarati sa partnerima u NATO i upozoriti ih na takvo naoružanje".
12. 03. 2026. u 19:25
HOROR U HRVATSKOJ: Svi se hvatali za glavu, Amerikanac jedva ostao živ (FOTO/VIDEO)
STRAŠNE scene viđene su u komšiluku na košarkaškoj utakmici.
13. 03. 2026. u 19:25 >> 19:26
Miroslav 33 godine živi pod zemljom, bez struje i vode: Humanitarac podelio priču koja je rasplakala mnoge (VIDEO)
DEKA Miroslav iz sela Dvorska kod Krupnja već 33 godine živi u zemunici bez struje i vode, a njegov vapaj za pomoć dirnuo je humanitarca Marka Nikolića.
14. 03. 2026. u 11:54
Komentari (3)