REDITELJ GAGA ANTONIJEVIĆ ZA "NOVOSTI": Jeste teško za gledanje, ali da je bilo lakše to bi bila nepravda prema žrtvama
REDITELj Antonijević, za "Novosti", u prvoj izjavi posle premijere, sumira reakcije na film koji je, kao retko kad, okupio i okupirao ljude.
Foto P. Milošević
Već od prvih minuta filma mreže su se usijale od komentara da je "strašno", "mučno", "bolno", "teško za gledanje"... ali, bilo je onih koji su podsećali da su užasi Jasenovca bili neuporedivo strašniji.
- Nažalost, i na našu nesreću bilo je mnogo gore od onog što je prikazano na filmu. Mi smo našli neku najnižu prihvatljivu meru u opisivanju tih zločina koja može da se prikaže. Više od toga bi bilo nemoguće gledati, a manje od toga ne bi donelo pravdo niti učinilo film istinskim. Desilo se to što se desilo, ali trebalo je odlučiti kako to pokazati. Mi smo to pažljivo merili i verujem da smo uspeli. Jeste teško za gledanje ali može da se isprati, da je bilo nešto lakše to bi bila nepravda prema žrtvama i onome što se dešavalo. Ali, i na ovo teško i mučno što smo prikazali ima onih koji kažu da "nije ovo dovoljno". Znamo mi svi da je u logorima bilo gore, ali ne može se ići na platno sa više od ovoga – objašnjava Antonijević.
Ceo intervju sa Andtonijevićem o svetskoj premijeri na RTS čitajte u sutrašnjem štampanom izdanju "Novosti".
Preporučujemo
GOSPODAR SMRTI U STAROJ GRADIŠCI: Brutalni ustaški zlikovac Ante Vrban
21. 02. 2021. u 13:11
OVO JE ŽENA KOJA JE SPASILA DARU IZ JASENOVCA: "Novosti" su je sačuvale od zaborava
21. 02. 2021. u 12:28
ZAŠTO BLOKADERI HOĆE DA UBIJU VUČIĆA? Nešić i Vučićević o monstruoznim planovima (VIDEO)
BLOKADERI hoće da ubiju predsednika Aleksandra Vučića zato što im smeta Srbija kakva jeste i zato što su svesni da ni za 100 godina ne mogu da urade ono što Vučić uradi za dva dana, ističu glavna urednica portala "Novosti" Andrijana Nešić i predsednica Asocijacije novinara Srbije (ANS) Ivana Vučićević.
26. 02. 2026. u 11:01
CEO REGION JE ZGROŽEN! Evo šta je uradila takmičarka lažne države Kosovo kada je videla Srpkinju na pobedničkom postolju
BRUKA i sramota na jednom od evropskih takmičenja u tekvondou za mlade u Sarajevu!
25. 02. 2026. u 11:35
JOŠ MU SE BORE ZA ŽIVOT: Simptomi bolesti zbog koje je hospitalizovan Dačić - početak je "veoma običan"
MINISTAR unutrašnjih poslova Ivica Dačić juče je u teškom zdravstvenom stanju hitno smešten u bolnicu i priključen na aparate.
26. 02. 2026. u 16:26
Komentari (3)