POČELE PROBE: U Niškom Narodnom pozorištu pripreme za "Heroja nacije"

29. 01. 2021. u 15:46

U NIŠKOM Narodnom pozorištu počele su pripreme predstave „Heroj nacije“, po tekstu Ivana Lalića i u režiji Spasoja Ž. Milovanovića.

ПОЧЕЛЕ ПРОБЕ: У Нишком Народном позоришту припреме за Хероја нације

Narodno pozorište Niš / Foto J. Ćosin

Prvoj probi je prisustovao i autor teksta, dramaturg Ivan Lalić.

Autorski deo ekipe je u „čistom“ ženskom sastavu: scenografkinja i kostimografkinja je Milica Bajić Đurov, kompozitorka, Katarina Šandorov, asistentkinja scenografkinje i kostimografkinje Katarina Filipović, lektorka Nataša Ilić ,a organizatorka Snežana Jović.

Igraju Dragoslav Savić Safa, Snežana Petrović, Uroš Milojević , Jovana Golubović i Dragiša Veljković. Premijera je planirana za mart ove godine.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.

11. 12. 2025. u 16:22

Komentari (0)

CECA ME ZVALA DA ŽIVIM KOD NJE: Slađa Alegro završila na ulici, kuća stradala u poplavi