DELA MAJSTORA REŽIJE: Počinje revija novih filmova iz celog regiona na LIFFE FESTIVALU u Leskovcu
LESKOVAČKI internacionalni festival filmske režije (LIFFE), ove godine pod sloganom "Film uvek", publici predstavlja 12 najboljih i najnovijih filmskih ostvarenja iz zemalja bivše Jugoslavije.
Foto privatana arhiva
Veliki deo programa ove smotre, koja je otvorena sinoć i traje do 29. septembra, zbog epidemije, biće dostupan i publici u celom regionu putem interneta.
Srpsku premijeru imaće filmovi bosanskohercegovačkog reditelja i scenariste Pjera Žalice "Koncentriši se, baba", sa Mirom Banjac u glavnoj ulozi, i slovenački film "Igor i Rosa", u režiji Katje Colje. U zvaničnoj konkurenciji za nagrade 13. LIFFE je i makedonski film "Vrba" Milča Mančevskog.
PRIZNANjA
NAGRADA "Živojin Žika Pavlović", pripala je Goranu Paskaljeviću. Dodeljuju se i tri istoimene nagrade za režiju, kao i priznanja "Zlatni lešnik", za najbolju žensku, odnosno, mušku ulogu.
Tu su i snažne filmske priče - "Otac" Srdana Golubovića i "Grudi", crnogorske rediteljke Marije Perović, kao i film Marka Đorđevića - "Moj jutarnji smeh", zatim ostvarenje Mladena Đorđevića "Sumrak u bečkom haustoru". Metod Pevec se predstavlja naslovom "Ja sam Frank". Festival će biti zatvoren "Realnom pričom" Gordana Kičića, dok je na otvaranju, ali van konkurencije, prikazan film "Ime naroda" - Darka Bajića, dugogodišnjeg umetničkog direktora LIFFE.
U konkurenciji za nagrade su još tri filma koja će biti prizana na onlajn platformi "mojoff.net/leskovacfilmfestival". To su "Polusestra" Damjana Kozole, "Koja je ovo država" Vinka Brešana i "Glas" Ognjena Sviličića.
Preporučujemo
GLUMAC DAO OBEĆANjE: Aleksandar Kojić dobio nagradu za monodramu Radoša Bajića (FOTO)
09. 12. 2025. u 22:10
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
"STIGLI SRPSKI HULIGANI!" Austrijska policija plaši građane po ulicama Graca zbog navijača Zvezde
Šturm Grac i Crvena zvezda igraju utakmicu u Ligi Evrope, a pred taj meč austrijska policija je uradila nešto nesvakidašnje.
11. 12. 2025. u 16:15
Komentari (0)