TRI DECENIJE LIKOVNE KOLONIJE "GAMZIGRAD": Promocija monografije u Zaječaru
PRIČA o tri decenije Likovne kolonije "Gamzigrad" sabrana je u korice monografije koja će biti predstavljena u petak 23. avgusta, u podne, u Galeriji Pozorišnog muzeja u Zaječaru.Na promociji će govoriti slikar Dragan Stokić Rajački i Marija Simonović, istoričar umetnosti i priređivač.
Foto promo
Knjiga, inače, beleži put koji je ova kulturna manifestacija prešla od 1994. godine (kada je prvi put sprovedana u delo ideja o udruženom stvaranju likovnih umetnika na tlu istočne Srbije), pa do današnjih dana, kada slavi jubilej. Tokom svih ovih godina kolonija je likovnom fondu Grada Zaječara podarila više stotina umetničkih dela.
Preporučujemo
GLUMAC DAO OBEĆANjE: Aleksandar Kojić dobio nagradu za monodramu Radoša Bajića (FOTO)
09. 12. 2025. u 22:10
VELIKO UPOZORENjE VUČIĆA: Za godinu i po dana suočićemo se sa velikim ratom, niko više ne želi da sluša drugu stranu
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić rekao je danas, na forumu "GLOBSEC BELTALKS: Beogradski ekonomski razgovori", da više nema racionalnosti u međunarodnoj politici i da se uskoro sprema veliki sukob.
09. 12. 2025. u 20:57
NOVO REŠENjE ZA UKRAJINU: Evropa pravi plan u slučaju da se SAD povuku iz konflikta
EVROPSKE diplomate pripremaju scenario podrške Ukrajini u slučaju povlačenja SAD iz konflikta, prenosi Blumberg, pozivajući se na izvore.
07. 12. 2025. u 13:19
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (0)