LICA SA GRIMASOM: Fotografije Ane Pandore Igić u UK Parobrod
IZLOŽBU fotografija "Grimase" Ane Pandore Igić u UK Parobrod čine portreti, i bavi se emocijama, koje lice prenosi, bez filtera.
Foto promo
Autorka koristi naturalizam analogne fotografije, kao medija, a svaka od trideset fotografija je isečak unutrašnjeg života modela u koji je posmatraču dopušteno da zaviri. Istovremeno, izložba je i suptilni omaž Erou, njegovom, "Grettur", rađenom od 1962. - 1967.
Rođena u Nišu, gde je završiča srednju umetničku školu "Đorđe Krstić", umetnica se školovala i u Italiji, gde je na Akademiji lepih metnosti u Firenci, studirala prvo scenografiju, a potom se fokusirala na fotografiju i kolaž. .
Preporučujemo
TAMARA GRUJIĆ ZA "TV NOVOSTI": Odavno ne pišemo scenarija, to je uradio život (FOTO)
20. 03. 2026. u 12:05
AMERIČKA VOJNA BAZA U PLAMENU: Žestok napad tokom noći (VIDEO)
NAJMANjE četiri drona napala su američku bazu Viktori u Iraku, uz niz eksplozija sinoć i u ranim jutarnjim satima.
21. 03. 2026. u 09:31
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
EKSPLOZIV BIO SPREMAN: "Digli bismo u vazduh aerodrom na Grenlandu"
DVA MESECA pre izraelsko-američkog napada na Iran, Danska je bila spremna da oružano brani svoj suverenitet nad Grenlandom.
19. 03. 2026. u 14:12
Komentari (0)