POSTAVKA "DOSTOJNO DOSTOJEVSKOG": Traganje za izlazom iz lavitinta
ČITAV svet je tokom prošle godine obeležio dva veka od rođenja Dostojevskog, a u Likovnoj galeriji Doma omladine Beograda, umetnica Teodora Stojanović je književnom divu posvetila postavku koja će trajati do 13. februara.
Foto promo Galerija DOB
Izložbom "Dostojno Dostojevskog", umetnica koja je trenutno na doktorskim studijama na Fakultetu primenjenih umetnosti u Beogradu, nastoji da svoja verovanja i shvatanja o liku i delu ruskog pisca pretoči u prostor, a lični utisak prenese naposmatrača.
- Inspirisana egzistencijalističkom poetikom Dostojevskog, osećanjima skučenosti i teskobe, atmosferom bezizlaznosti i besmisla u kojima se junaci njegovih dela nalaze, ali i njihovim vitalizmom u smislu traganja za rešenjem, za izlaskom iz paklenih krugova u kojima su zatočeni, umetnica transponovanjem takvog ambijenta osmišljava prostor. Ona postavlja zidove u koje će pojedinac sigurno udarati, često iz običnog inata, ali zidove koji ga neće zaustavljati, već koji će anticipirati pronalaženje izlaza iz lavirinta - piše u najavi ove izložbe.
Preporučujemo
DžEJN OSTIN KAO „VELIKA SESTRA” MIR-JAM: Kako je jedna Engleskinja osvojila srpska srca
19. 02. 2026. u 16:49
LEPOTI JE POTREBNO DA TRAJE: Muzičar Dado Topić govorio u "Masterklasu":
18. 02. 2026. u 21:03
SVEČANO OTVARANjE IZLOŽBE „PEĆKA ŠKOLA – MESTO RAZVOJA, VEŠTINA I ZNANjA“
18. 02. 2026. u 16:58
SKANDAL! RAMA OBJAVIO SNIMAK RAZGOVORA SA TAČIJEM: "Srećna nezavisnost komadante, brate moj, grlim te mnogo i volim" (VIDEO)
PREMIJER Albanije Edi Rama objavio je snimak telefonskog razgovora sa bivšim vođom zločinačke OVK Hašimom Tačijem, koji se trenutno nalazi u pritvoru Specijalnog suda u Hagu, gde je optužen za ratne zločine i zločine protiv čovečnosti.
17. 02. 2026. u 20:01
VAŠINGTONU STIGLO UPOZORENjE: Ne pokušavajte da narušite naše odnose sa Moskvom
BELORUSKI predsednik Aleksandar Lukašenko izjavio je danas da je na početku pregovora između Belorusije i SAD upozorio Vašington da ne pokušava da naruši odnose između Minska i Moskve.
16. 02. 2026. u 15:09
"MAMA, JA IMAM RAK": Slavica Đukić Dejanović o borbi za život sina jedinca - sam sebi dao dijagnozu
"DUŠAN JE sam sebi dao dijagnozu"
16. 02. 2026. u 19:12 >> 19:12
Komentari (0)