VELIKO HAPŠENJE U JAGODINI: Otkrivena laboratorija marihuane, uhapšeno pet osoba, zaplenjeno 500 biljaka (FOTO)
ZAJEDNIČKOM akcijom, pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, Policijske uprave u Jagodini i Uprave kriminalističke policije otkrili su improvizovanu laboratoriju za proizvodnju marihuane u veštačkim uslovima, zaplenili oko 500 biljaka kanabisa i uhapsili pet osoba, osumnjičenih za krivično delo neovlašćena proizvodnja i stavljanje u promet opojnih droga.
Foto: MUP
Uhapšeni G. M. (1973), K. M. (1975), N. Ž. (1984), D. S. (1987) i J. S. (1984) iz Jagodine sumnjiče se da su, kao članovi kriminalne grupe, uzgajali kanabis, proizvodili marihuanu, a potom je prodavali.
Policija je u kući koju koriste osumnjičeni i u kojoj je zatečen N. Ž, na spratu, u potpuno opremljenoj laboratoriji pronašla saksije sa stabljikama, kao i suvu materiju za koju se sumnja da je marihuana.
Takođe, u stanu G. M. pronađeno je gotovo 2,2 kilograma zelene materije nalik na marihuanu, a u stanu D. S. manja količina ove materije i amfetamina, kao i digitalna vagica za precizno merenje sa tragovima narkotika, dok je u stanu osumnjičene J. S. pronađeno oko 67,7 grama materije za koju se sumnja da je marihuana.
Po nalogu Višeg javnog tužilaštva u Jagodini, osumnjičenima je određeno zadržavanje do 48 sati i oni će, uz krivičnu prijavu, biti privedeni tužiocu.
Ministar unutrašnjih poslova Aleksandar Vulin je čestitao pripadnicima policije na još jednoj uspešnoj akciji otkrivanja ilegalne laboratorije za proizvodnju marihuane i hapšenju članova grupe koji su se bavili proizvodnjom i prodajom narkotika.
S obzirom na to da je organizator ove grupe i ranije osuđivan, ministar Vulin traži od Ministarstva pravde da pooštri kaznenu politiku prema višestrukim povratnicima u vršenju krivičnih dela.
- Pozivam pravosudne organe da pooštre kaznenu politiku i ne dozvole da kriminalci koji su više puta krivično osuđivani kaznu služe u kućnom pritvoru pod elektronskim nadzorom. Ovo je primer da takve ljude nanogica neće sprečiti da iz svoje kuće organizuju bilo kakvu kriminalnu delatnost, pa i proizvodnju i prodaju droge na ulici. Zahvaljujući predanom i posvećenom radu policija je pronašla još jednu ilegalnu laboratoriju za uzgoj marihuane i sklonila pet kriminalaca sa ulice. Kriminalcima i dilerima droge je mesto u zatvoru, a ne u kućnom pritvoru iz kog mogu da nastave da organizuju svoj "posao" i da truju našu decu. Svaka zaplena droge je velika pobeda za nas, ali pobeda je i kada i jednog kriminalca sklonimo sa ulice. Zato tražim od Ministarstva pravde da strože kažnjavaju višestruke povratnike u vršenju krivičnih dela i time učine našu zemlju bezbednijom i sugurnijom - izjavio je ministar Vulin.
VENECUELA TONE U HAOS: Poznato ko je uhapsio Madura, cure prvi detalji (FOTO/VIDEO)
U GLAVNOM gradu Venecuele, Karakasu, odjeknule su eksplozije, a grad su u niskom letu nadletali avioni, javljaju svetski mediji. Američki predsedik Donald Tramp objavio je da je predsednik Venecuele Nikolas Maduro uhvaćen zajedno sa suprugom i prebačen iz zemlje.
03. 01. 2026. u 07:45 >> 11:37
RUSI ĆE NAPASTI EU MNOGO RANIJE: Veliko upozorenje iz Ukrajine, poznata godina i glavna meta
RUSIJA je pomerila svoje planove za direktnu agresiju sa 2030. na 2027. godinu, a Evropa je sve glasnija o riziku od direktnog sukoba, u kojem bi se baltičke države mogle naći pod okupacijom.
20. 12. 2025. u 09:41
OVO SU KRILI: Isplivala dugo čuvana tajna Ane i Bastijana
RAZVOD Ane Ivanović i Bastijana Švajnštajgera bila je jedna od glavnih vesti prethodne godine.
02. 01. 2026. u 08:40
Komentari (0)