"NOVOSTI" SAZNAJU: Tužilaštvo i advokati traže izuzeće predsednika veća u novom slučaju protiv Šarića
JAVNO tužilaštvo za organizovani kriminal, kao i branioci koji su angažovani u novom postupku koji se vodi protiv Darka Šarića i drugih optuženih, kako nezvanično saznajemo, podneli su predsedniku Višeg suda u Beogradu zahtev za izuzeće sudije Siniše Petrovića, koji je postavljen da sa još dvoje kolega vodi glavni pretres.
Foto Z. Jovanović
Kako saznajemo, razlog za ovakav zahtev je činjenica da je Petrović, koji je delegiran da bude predsednik tročlanog veća, postupao u istom predmetu kao sudija za prethodni postupak, odlučujući o produženju pritvora.
Inače, prema optužnici, Šarić je, između ostalog, stvorio plan koji je podrazumevao da se iz "bezobzirne osvete ubije Nebojša Joksović, svedok-saradnik u postupku koji se protiv Pljevljaka i još nekoliko okrivljenih vodio pred Specijalnim sudom. Kada u tome nije uspeo, tvrdi se da je organizovao ostale optužene da rade na Joksovićevoj diskreditaciji, kako bi on izgubio povlašćeni status.
Preporučujemo
PRETUČEN RADNIK PUMPE NA NOVOM BEOGRADU: Policija traga za dvojicom muškaraca
25. 02. 2026. u 14:58
VOZ UDARIO AUTOMOBIL U POŽAREVCU: Policija i Hitna pomoć odmah reagovali
25. 02. 2026. u 14:19
POVREĐEN PEŠAK: Saobraćajna nesreća na Bulevaru oslobođenja u Novom Sadu
25. 02. 2026. u 13:15
NIKAD JAČI UDARAC ZA RUSE OD POČETKA RATA: Ukrajinske rakete letele više od 1.300 km, pogođena ključna fabrika (VIDEO)
UKRAJINA je u subotu uveče pogodila jedno od strateški najznačajnijih odbrambenih postrojenja Rusije, napavši Votkinski mašinski zavod u udaljenom regionu, skoro 1.300 kilometara od ukrajinske granice - što predstavlja najdublji udar ikada izveden ukrajinskim oružjem domaće proizvodnje.
25. 02. 2026. u 12:25
CEO REGION JE ZGROŽEN! Evo šta je uradila takmičarka lažne države Kosovo kada je videla Srpkinju na pobedničkom postolju
BRUKA i sramota na jednom od evropskih takmičenja u tekvondou za mlade u Sarajevu!
25. 02. 2026. u 11:35
"NEMA KO DA NASEČE DRVA": Rusko selo izgubilo skoro sve muškarce u ratu u Ukrajini
U RIBARSKOM selu Sedanka, na ruskom dalekom istoku, svakodnevni život je bio težak i pre rata u Ukrajini. Većina kuća nema osnovnu infrastrukturu, kao što su voda, unutrašnji toaleti ili centralno grejanje, iako zimske temperature često padnu i na -10 stepeni Celzijusa.
24. 02. 2026. u 09:43
Komentari (0)