MLADIĆ IZ PRIBOJA VAN ŽIVOTNE OPASNOSTI: Udarila ga struja dok se peo na vagon
Mladić koji je danas u železničkoj stanici Priboj teško povređen od strujnog udara iz kontaktne mreže kada se popeo na vagon, prema informacijama kojima raspolaže Infrastruktura železnice Srbije, nije životno ugrožen.
Ilustracija / Foto Z. Jovanović
Reč je o mladiću (20), koji je danas teško povređen usled strujnog udara iz kontaktne mreže iznad pruge, kada se popeo na vagon koji se nalazio na šestom staničnom koloseku u Priboju, što je zabranjeno i izuzetno opasno po život, saopštilo je ovo preduzeće.
Popevši se na vagon, ovaj dvadesetogodišnjak ušao je u strujno kolo kontaktne mreže iznad pruge i doživeo strujni udar.
Kroz kontaktnu mrežu iznad pruge prolazi struja jačine od 25 hiljada volti i nije potrebno da se dodirnu strujni vodovi da bi došlo do strujnog udara. Dovoljno je da se samo uđe u strujno kolo, koje može biti i par metara udaljeno od kontaktne mreže.
Mladić u Priboju srećom nije životno ugrožen, jer se ovakve situacije gotovo po pravilu tragično završavaju, a prosečno godišnje pet mladih ljudi na ovaj način izgubi život, saopštilo je preduzeće Infrastruktura železnice Srbije.
Zato je, kako se dodaje, obavezno da se u stanicama poštuju znakovi upozorenja i ne penje na vagone, kako bi se sprečile nesreće i sačuvali ljudski životi.
(Tanjug)
BONUS VIDEO
Preporučujemo
EKSKLUZIVNO - URANIJUM I TEŠKI METALI OTKRIVENI U TKIVU GENERALA PAVKOVIĆA: Iz italijanske laboratorije stigli rezultati analiza (FOTO)
U TUMORSKOM tkivu generala Nebojše Pavkovića, koje je 15. septembra poslato na analize u specijalizovanu laboratoriju u Italiji, pronađeni su uranijum i teški metali u ekstremno visokim koncentracijama!
29. 11. 2025. u 08:00
OTAC PADAO U NESVEST, HITNA INTERVENISALA NEKOLIKO PUTA Mučne scene na sahrani Ane Radović - Iz porodične kuće je ispratili na večni počinak
DANAS je na Zlatiborskom groblju sahranjena Ana Radović iz Čajetine, koja je poginula u teškoj sabraćajnoj nesreći na magistralnom putu kod Čačka.
28. 11. 2025. u 14:45
ĐAK NASMEJAO SRBIJU: Evo kako je na kontrolnom odgovorio na pitanje o nazivu naše HIMNE: "Detetu bih dao DESETKU"
GREŠKE iz školskih svezaka ponekad umeju da izmame najšire osmehe, što potvrđuje i situacija u kojoj se našao jedan mališana iz Srbije. Sve je počelo kada je njegova mama na internetu podelila njegove odgovore sa kontrolnog zadatka iz predmeta Svet oko nas. Jedan od njih oduševio je korisnike društvenih mreža.
05. 12. 2025. u 11:27
Komentari (0)