MEĐUNARODNA AKCIJA "MOZAIK 2024" NA ZAPADNOM BALKANU: Otkriveno osam žrtava dečje pornografije
Ova akcija bila je usmerena protiv seksualne zloupotrebe dece na internetu, na zapadnom Balkanu, u kojoj je ukupno identifikovano 63 osumnjičenih, izvršeno 59 pretresa i otkriveno osam žrtava.
Foto: MUP
U pretresima, u okviru ove međunarodne akcije, na teritorijama Srbije, Hrvatske, Republike Srpske, BiH, Mađarske, Slovenije, Crne Gore i Severne Makedonije, oduzeto je 327 elektronskih uređaja na kojima su pronađeni materijali nastali seksualnom eksploatacijom dece na internetu, deljeni putem različitih aplikacija i Peer2Peer mreža, a koji će se dalje koristiti kao dokaz u krivičnim postupcima protiv osumnjičenih.
- Akcija „Mozaik 2024” je nastavak izuzetno uspešne regionalne i međunarodne policijske saradnje u borbi protiv zloupotrebe dece na internetu u kojoj su, podsetimo, u akcijama pripadnika MUP-a, sprovedenih proteklih dana u više gradova u Srbiji, protiv šest osoba podnete krivične prijave zbog postojanja osnova sumnje da su izvršile krivično delo prikazivanje, pribavljanje i posedovanje pornografskog materijala i iskorišćavanje maloletnog lica za pornografiju - saopštio je ministar policije Ivica Dačić i dodao da će naša policija da nastavi da kontinuirano i proaktivno postupa u cilju zaštite dece i najosetljivijih kategorija stanovništva.
Preporučujemo
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
OVO JE STRAŠNO! Uznemirena Bilja otkrila gde je Aca bio u vreme MASAKRA - pevač mesecima u Australiji
PEVAČICA Biljana Jevtić oglasila se povodom terorističkog napada koji se dogodio u Sidneju. Njen suprug, pevač Aleksandar Aca Ilić, poslednja tri meseca proveo je upravo u tom gradu.
14. 12. 2025. u 19:24
Komentari (0)