PENZIONER PREVOZIO SIRIJCE I EGIPĆANE: Optužen Dragan M. (72), u kombi nagurao 19 migranata
Više javno tužilaštvo u Beogradu podiglo je optužnicu protiv Dragana M. (72) zbog postojanja opravdane sumnje da je 6. oktobra ove godine u nameri u da sebi i drugome pribavi protivpravnu imovinsku korist omogućio nedozvoljen tranzit kroz Srbiju za 19 ilegalnih migranata, koji su prethodno ilegalno ušli u Srbiju preko Bugarske i Turske.
uprava carine
Optužnicom, koja je predata Višem sudu u Beogradu na odluku o potvrđivanju, okrivljenom se na teret stavlja krivično delo nedozvoljen prelaz državne granice i krijumčarenje ljudi za koje je zaprećena kazna zatvora od 2 do 12 godina.
Tužilaštvo je sudu predložilo da okrivljenom produži meru zabrane napuštanja stana da ne bi u kratkom vremenskom periodu ponovio krivično delo.
Takođe je predloženo da se od okrivljenog oduzme sredstvo upotrebljeno za izvršenje krivičnog dela i to teretno vozilo marke “volksvagen” tip “trasporter”.
Postoji opravdana sumnja da je Dragan M. 6. oktobra ove godine između 10 i 11 časova, po prethodnom dogovoru sa nepoznatom osobom, uz novčanu naknadu, preuzeo taj kombi i u njega smestio 19 ilegalnih migranata, te ih prevezao od Obrenovca do Surčina.
U pitanju su državljani Sirije i Egipta, od kojih je osam maloletno.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
POLICAJKA TRČALA ZA PUCAČEM IZ VESTA 65: Suđenje za pokušaj ubistva Dejana Vuksanovića
16. 07. 2026. u 16:55
ČITA SE ČUMETOV ISKAZ: Presečeno na suđenju za prvu otmicu "zemunskog klana"
16. 07. 2026. u 16:47
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
SAMO NEKOLIKO SATI NAKON POBEDE NA SP: Argentina žestoko optužila Englesku i britansku mornaricu
ARGENTINA je ponovo otvorila spor sa Velikom Britanijom oko Foklandskih ostrva. Samo nekoliko sati nakon pobede nad Engleskom u polufinalu Svetskog prvenstva, Buenos Ajres je optužio britansku ratnu mornaricu za, kako tvrdi, „nezakonit upad“ u argentinske teritorijalne vode.
16. 07. 2026. u 14:34
NOVI JEZIV SNIMAK DRAME U AVIONU: Supruga drži Srbina da ne ispadne iz aviona (VIDEO)
NA letu iz Soluna za Mihnen prošlog petka dogodio se incident kada je tokom leta pukao prozor aviona, a onda je došlo do dekompresije kabine.
14. 07. 2026. u 17:57
VODITELjKA GODINAMA NE SPAVA SA MUŽEM: "To je za mene traumatično!"
VODITELjKA sa suprugom već godinama ne spava u istom krevetu...
14. 07. 2026. u 11:17
Komentari (0)