VREDNOST ZAPLENE PREKO 126.000 DOLARA: Putnik doleteo iz NJujorka, pa carinike ostavio u šoku
CARINICI su na aerodromu Nikola Tesla 8. oktobra 2023. godine, sprečili pokušaj jednog putnika da u prtljagu prokrijumčari 275 tompusa velike vrednosti.
Foto: Uprava carine
Prekršaj je otkriven kada je 68-godišnji strani državljanin doputovao letom iz Njujorka, preuzeo svoj prtljag i uputio se ka aerodromskom izlazu.
Carinike, koji su ga zaustavili u zelenom kontrolnom prolazu, namenjenom onima koji nemaju ništa za prijavljivanje, uveravao je da sa sobom ne nosi ništa sem ličnog prtljaga.
Međutim, kada je jedan od njegovih kofera skeniran, pa potom i otvoren, u njemu je pronađeno 150 tompusa ''Cohiba behike 56'', čija je vrednost 67.500 dolara, 125 tompusa ''Cohiba 55 aniversario edico limitada 2021'', vrednosti 56.250 dolara, kao i dve kutije za tompuse ''Hummidor Cohiba behike'', vredne oko 2.800 dolara.
Protiv putnika je pokrenut prekršajni postupak pred nadležnim sudom, do čijeg će okončanja neprijavljeni tompusi biti zadržani.
Podsećamo da se u Srbiju može uneti 50 cigareta, 25 cigarilosa (do 3 grama po komadu), 10 cigara, 50 grama duvana ili odgovarajuća kombinacija navedenih proizvoda, kao i da se bez naplate uvoznih dažbina u našu zemlju može uneti roba čija vrednost ne prelazi 100 evra.
(Blic)
BONUS VIDEO: AKCIJA ARMAGEDON, UHAPŠENI PEDOFILI: Mamili decu preko Fejsbuka i Instagrama, zaplenjeni računari
Trampu stigle najgore moguće vesti: Nije dobro po američkog predsednika
Podrška američkom predsedniku Donaldu Trampu pala je na najniži nivo u njegovom trenutnom mandatu, a Amerikanci su sve više nezadovoljni njegovim postupanjem sa troškovima života i ratom sa Iranom, pokazuju rezultati nove ankete Ipsosa.
28. 04. 2026. u 20:51
Srušio se avion kod glavnog grada: Poginuli svi putnici i pilot
Vazduhoplovna civilna uprava Južnog Sudana saopštila je danas da se srušio avion jugozapadno od glavnog grada Džube, pri čemu je poginulo svih 14 osoba koje su bile u letelici.
27. 04. 2026. u 16:49
Rusija sprema napad na TRI evropske zemlje - želi da testira NATO: Alarmantne tvrdnje stručnjaka
PREMA novoj analizi, Rusija se aktivno priprema za napad na baltičke države, što bi predstavljalo veliki vojni izazov za Zapad. Takvim potezom, Vladimir Putin bi testirao spremnost NATO-a da brani tri male članice - Estoniju, Letoniju i Litvaniju - u slučaju mogućeg početka Trećeg svetskog rata.
02. 05. 2026. u 21:42
Komentari (1)