ALEKSANDAR SENIČIĆ: Vakcina prednost, ali ne i uslov za putovanja
PUTNICI u Srbiji i dalje ne znaju pod kojim uslovima će putovati u inostranstvo. Kako ne bi bila uništena i ovogodišnja turistička sezona, bilo bi dobro da se to zna do kraja marta ili početkom aprila.
Aleksandar Seničić / Foto Tanjug
Prema rečima Aleksandra Seničića, direktora Nacionalne asocijacije turističkih agencija Srbije, čini se da će vakcinisani građani imati prednost, ali to ne bi trebalo da bude uslov za putovanja.
- Neki ljudi jednostavno ne žele da prime vakcinu, ima onih koji ne smeju i za njih bi trebalo da važe pravila kao što su negativan PCR ili brzi antigenski test - ističe Seničić. - Posedovanje neke zdravstvene potvrde za prelazak granice, koje se sve više spominje, logičan sled događaja i da je ona već bila tema i na sastanku lidera članica Evropske unije.
Potpuno je besmisleno da neko neće da primi neku vakcinu, jer misli da ga u pojedine zemlje neće pustiti, smatra Seničić.
- Poznato je da su ruski i kineski turisti među najbrojnijim turistima - govori Seničić. - Oni će sigurno primiti vakcine iz svojih zemalja a nije logično očekivati da će neko da odbije tolike ljude i ne dozvoli im ulazak u zemlju samo zbog vakcine.
Preporučujemo
USKORO STIŽU PENZIJE: Evo ko prvi dobija novac - detaljan kalendar isplate
26. 02. 2026. u 10:22
BEOGRADSKA BERZA IMALA MILIONSKI PROMET: Završila dan sa preko 145.780.000 dinara
25. 02. 2026. u 21:41
ZAŠTO BLOKADERI HOĆE DA UBIJU VUČIĆA? Nešić i Vučićević o monstruoznim planovima (VIDEO)
BLOKADERI hoće da ubiju predsednika Aleksandra Vučića zato što im smeta Srbija kakva jeste i zato što su svesni da ni za 100 godina ne mogu da urade ono što Vučić uradi za dva dana, ističu glavna urednica portala "Novosti" Andrijana Nešić i predsednica Asocijacije novinara Srbije (ANS) Ivana Vučićević.
26. 02. 2026. u 11:01
CEO REGION JE ZGROŽEN! Evo šta je uradila takmičarka lažne države Kosovo kada je videla Srpkinju na pobedničkom postolju
BRUKA i sramota na jednom od evropskih takmičenja u tekvondou za mlade u Sarajevu!
25. 02. 2026. u 11:35
"NEMA KO DA NASEČE DRVA": Rusko selo izgubilo skoro sve muškarce u ratu u Ukrajini
U RIBARSKOM selu Sedanka, na ruskom dalekom istoku, svakodnevni život je bio težak i pre rata u Ukrajini. Većina kuća nema osnovnu infrastrukturu, kao što su voda, unutrašnji toaleti ili centralno grejanje, iako zimske temperature često padnu i na -10 stepeni Celzijusa.
24. 02. 2026. u 09:43
Komentari (1)