PROMENE DOBRE I ZA NAŠ “FIJAT”: Veliki planovi kompanije “Stelantis”, nastale spajanjem velikih grupacija proizvođača vozila
KOMPANIJA "Stelantis", koja je formirana spajanjem grupacija "Fijat Krajsler automobili" i "Pežo-Sitroen-Opel", a za koju se očekuje da može da donese pozitivne promene fabrici u Kragujevcu, prema rečima njenog izvršnog direktora Karlosa Taverasa, predstavlja štit za zaposlene i za stejkholdere.
Foto Tanjug-AP
- Spajanje će nam pomoći da prevaziđemo izazove i da ova jedinstvena kompanija postane svetski lider za novu eru održive mobilnosti - istakao je Taveras na današnjoj digitalnoj konferenciji kojom je obeleženo ovo ujedinjavanje.
On je naglasio i da je strategija da se postignu ciljevi bez gubitka poslova. Kombinovani rezultati pokazuju da nova kompanija ima 12 biliona evra operativnog profita, prodaju u više od 130 zemalja, idustrijske operacije u 30 država i poziciju lidera na tri regionalna tržišta.
Formalno je proces spajanja okončan 16. januara. Time je "Stelantis" postao četvrti najveći proizvođač automobila u svetu sa više od 400.000 zaposlenih. Na udruženom portfoliju naći će se 14 automobilskih brendova.
SVE GORI NA BLISKOM ISTOKU: Sirene zavijaju širom Izraela, počeo novi napad; Iran silovito udara po američkim bazama (FOTO/VIDEO)
DRUGI dan rata na Bliskom istoku, pratite sa nama dešavanja uživo.
01. 03. 2026. u 07:31 >> 22:56
OTKRIVENO KAKO JE UBIJEN HAMNEI: Jedna greška ga koštala života, Tramp imao neočekivanog saveznika
SKRIVEN duboko u svom bunkeru, Ali Hamenei nije očekivao drzak dnevni napad u samom srcu svoje moći.
01. 03. 2026. u 19:16
BIO U POSETI JUGOSLAVIJI `89: Ko je likvidarni ajtolah Ali Hamnei? Istorijski OBRT za Iran - postoje samo DVE opcije
U AMERIČKO-IZRAELSKOM napadu na Iran, ubijen je vrhovni verski vođa, ajatolah Ali Hamnei dok je obavljao svoje dužnosti u kancelariji u Teheranu.
01. 03. 2026. u 12:45
Komentari (0)