PREPORUKA NARODNE BANKE SRBIJE: Dajte građanima kredite na reč!
NARODNA banka Srbije preporučila je bankama da manje kredite izdaju i na reč! Očekuje da će finansijske ustanove iskoristiti ovu mogućnost da građanima ponude manje pozajmice samo uz izjavu o zaposlenju i zaradi datu pod krivičnom i materijalnom odgovornošću.
D. Balšić
Krediti do 90.000 dinara uz izjavu građana kao dokaz zaposlenja i zarade jedna su iz seta privremenih mera zbog aktuelnih epidemioloških prilika. Centralna banka naglasila je i da nije reč o obavezi za banke, već o regulatornoj mogućnosti.
NBS navodi i da je ova olakšica privremena i uvedena sa namerom da se putem pre svega digitalnih kanala komunikacije ili maloprodajnih objekata omogući odobravanje kredita manjih vrednosti sa kraćim rokovima dospeća po pojednostavljenoj i bržoj kreditnoj proceduri.
Krediti preko izjave građana, zbog toga nazvani i krediti na reč, koje bi građani mogli da otplaćuju najduže 24 meseca kao mogućnost da ih banke ponude postoje od kraja avgusta.
Preporučujemo
"TRAMP TAMO DA IZBACI 1000 VOJNIKA NA OSTRVO, NIKO MU SE NEĆE SUPROSTAVITI" Vučić o Grenlandu - Kada pitam a kako Kosovo, svi spuste glavu!
GOVOREĆI jutros u emisiji "Jutro" na Televiziji Prva, predsednik Srbije Aleksandar Vučić dotakao se i licemerja međunarodne zajednice kada je u pitanju odnos koji sada imaju po pitanju Grenlanda i onaj koji su nekada imali po pitanju Kosova i Metohije.
25. 01. 2026. u 13:20
U FEBRUARU POTPUNI KOLAPS POLARNOG VRTLOGA? Hladna masa zalediće Evropu, evo šta nas očekuje
NAKON stratosferskog zagrevanja početkom februara, najnovije prognoze pokazuju potencijalni potpuni kolaps polarnog vrtloga, što će na kraju dovesti hladan vazduh i u Evropu, piše Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. u 14:21
DEVALVIRALA JE JUTARNjI Kolega oštro o Jovani: "Imam problem što radi na nacionalnoj televiziji"
VODITELj Ognjen Nestorović bez ulepšavanja i zadrške progovorio je o svom odnosu sa Jovanom Jeremić, koleginicom koja danas radi u medijskoj kući u kojoj je on nekada gradio svoju novinarsku i voditeljsku karijeru.
25. 01. 2026. u 20:42
Komentari (3)