SRBIJA NE PREGOVARA SA KINEZIMA: O otkupu duga za autoput u Crnoj Gori

Танјуг

23. 09. 2020. u 16:15

Informacija koja se pojavila da Republika Srbija pregovara sa kineskim zvaničnicima da od njihove Eksim banke otkupi kredit za izgradnju deonice autoputa Bar - Boljare nije tačna, rečeno je danas Tanjugu u Ministarstvu finansija.

СРБИЈА НЕ ПРЕГОВАРА СА КИНЕЗИМА: О откупу дуга за аутопут у Црној Гори

Foto Z. Jovanović

Ministarstvo finansija Srbije tako je demantovalo navode koje su objavili pojedini mediji u Crnoj Gori da je Srbija blizu dogovora sa Kinom da otkupi crnogorski dug za autoput.

Crnogorski mediji su pre nekoliko dana objavili da je Srbija u završnim pregovorima sa kineskim zvanicnicima da od njihove Eksim banke otkupi kredit za izgradnju deonice autoputa kroz Crnu Goru.

Takođe, nezvanično tvrde da bi, u slučaju da Crna Gora ne može da vrati dug, jedna opcija bila i to da Crna Gora iznajmi deo autoputa Srbiji, na isti način kao što je Šri Lanka iznajmila svoju luku Kini na 99 godina pošto nije moglda vraća kredit.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.

07. 12. 2025. u 11:41

Komentari (0)

DR NOVOSTI: Zašto je transplantacija obrva toliko popularna među ženskom populacijom?