SUTRA ĆE BITI OBJAVLJENO: Najveći udar na Rusiju od početka rata
BRITANSKI ministar spoljnih poslova Dejvid Lami izjavio je danas da će u ponedeljak objaviti listu mera u okviru novog, velikog paketa sankcija Rusiji, preneli su danas britanski mediji.
FOTO: EPA/ANATOLY MALTSEV
- Sutra planiram da objavim najveći paket sankcija Rusiji od početka sukoba. Sankcije su usmerene na podrivanje ruske vojne mašinerije i smanjenje prihoda kojima Rusija finansira razaranja u Ukrajini - prenosi britanski TV kanal ITV.
U izveštaju se podseća da su SAD započele pregovore sa Rusijom o okončanju sukoba, ali da su zvanični Kijev isključile iz pregovaračkog procesa.
S tim u vezi, Lami je naveo da će London raditi sa američkim i evropskim partnerima na postizanju održivog, pravednog mira i ocenio da "bez Ukrajine u pregovorima ništa ne može biti postignuto".
On je rekao da je sada kritičan trenutak u istoriji Ukrajine, Velike Britanije i cele Evrope te da je zbog toga potrebno "udvostručiti podršku Ukrajini i snažno se zalagati za mir".
Foto Tanjug/AP/Thomas Krych
- Na bojnom polju, ostajemo posvećeni pružanju vojne podrške od tri milijarde funti godišnje kako bismo Ukrajinu postavili u najbolju moguću poziciju i bili spremni da pošaljemo britanske trupe za mirovne snage ako bude potrebno - rekao je Lami.
Komentarišući izjave britanskog ministra spoljnih poslova, kanal ITV podseća da će britanski premijer Kir Starmer, kada se sledeće nedelje bude sastao sa Trampom, imati težak zadatak da balansira između podrške Ukrajini i potrebe za podrškom Sjedinjenih Američkih Država".
Preporučujemo
RUSKA OFANZIVA NA KIJEV: Kličko - Vazdušni napad na prestonicu traje već nekoliko sati
23. 02. 2025. u 07:50
RAT U UKRAJINI: Samit EU posvećen Ukrajini 6. marta; Kijev dronovima napao Belgorodsku oblast
23. 02. 2025. u 06:57 >> 00:25
Sada je definitivno puklo savezništvo SAD i Ukrajine: Zelenski uradio nešto nezamislivo
UKRAJINSKO rukovodstvo, nakon više od godinu dana napora da održi stabilne odnose sa administracijom predsednika SAD Donalda Trampa, javno je priznalo krah dosadašnjeg partnerstva.
20. 04. 2026. u 20:41
Mađar bi da hapsi Putina i Netanjahua: "Zakon je jasan, to je obaveza"
BUDUĆI mađarski premijer Peter Mađar izjavio je da će se njegova zemlja ponovo pridružiti Međunarodnom krivičnom sudu i biti spremna da sprovodi naloge za hapšenje, uključujući i onaj koji se odnosi na izraelskog premijera Benjamina Netanjahua.
20. 04. 2026. u 20:04
Neće više nastupati: Zdravko Čolić odbio koncerte, ovo je razlog
KAO razlog Zdravko Čolić je naveo umor, ali i unapred dogovorene porodične obaveze.
21. 04. 2026. u 10:37
Komentari (0)