SPORAZUM UKRAJINE I MMF: Dogovoren finansijski paket od 15,6 milijardi dolara
MEĐUNARODNI monetarni fond (MMF) je saopštio danas da je sa Ukrajinom postignut sporazum o četvorogodišnjem finansijskom paketu vrednom oko 15,6 milijardi dolara.
Foto: Shutterstock
Sporazum, koji još mora da ratifikuje Upravni odbor MMF-a, rezultat je višemesečnih pregovora između MMF-a i ukrajinskih vlasti, prenosi Rojters.
Iz MMF-a je izraženo očekivanje da će taj sporazum pomoći da se podstakne veliki broj međunarodnih donatora i partnera da Ukrajinu daju kredite pod uslovima povoljnijim od tržišnih.
-U narednom četvoromesečnom periodu se očekuje postepen ekonomski oporavak od teških oštećenja na objektima kritične infrastrukture, iako i dalje postoje prepreke, uključujući i rizik od dalje eskalacije sukoba, izjavio je zvaničnik MMF Gevin Grej.
BONUS VIDEO - BORBE U BLIZINI SVATOVA I KREMENAJE: Ruski vojnici koriste sisteme "Grad" i haubice "Msta-S"
Preporučujemo
AMERIČKO POREĐENjE TENKOVA: Koji je bolji i zašto ruski T-90M ili Abrams M1 vojske SAD
21. 03. 2023. u 17:55
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
PEJAKOVIĆ: Srbi su skupo platili LAŽ o Jugoslaviji, koja traje od '45 i plaćaćemo je još
GLUMAC Nikola Pejaković oduševljava publiku širom regiona ulogom Momčila u seriji "Tvrđava", koja se bavi ratnim devedesetim i raspadom nekadašnje države Jugoslavije.
13. 12. 2025. u 15:33
Komentari (0)