TIODOROVIĆ O SLAVAMA U DOBA KORONE: Krsne slave treba organizovati, ali da se poštuju mere

EPIDEMIOLOG Branislav Tiodorović kaže da krsna slava treba da se slavi, da je to lep i važan običaj za svaku porodicu, ali uz poštovanje mera prevencije zbog epidemije virusa korona.

ТИОДОРОВИЋ О СЛАВАМА У ДОБА КОРОНЕ: Крсне славе треба организовати, али да се поштују мере

Foto: Tanjug/Vlada Republike Srbije/Slobodan Miljević

"Slave treba organizovati, tu nema dileme. Potrebno je da svaki domaćin razmisli kako će stvoriti uslove, kako će se bezbedno odvijati to važno porodično slavlje koje predstavlja tradiciju, ali i buducnost", rekao je Tiodorović za TV Pink.

On je naglasio da svaki domaćin treba da krene od toga kolika mu je prostorija gde slavi, koliko gostiju tu može da primi.

Epidemiolog kaže da je zagovornik da se slave slave u kući i da nije za to da se slave u kafanama.

"Potrebno je obezbediti osveštenje vodice, a naši sveštenici su spremni da poštuju sve mere i na taj način možemo slaviti", rekao je on i naveo da je važno i kod pripreme jela za slavu sprovoditi mere prevencije - stalno prati ruke, dezinfikovati površine.

"Većina naših građana se ponaša odgovorno i zato sada imamo dobar rezultat. Okruženi smo sa svih strana lošom epidemiološkom situacijom, moramo biti oprezni da očuvamo trenutnu situaciju", naveo je on.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

AMERIKANCI BRUJE: Vučić najavio kupovinu HQ-9, Srbija bi mogla da ima najmoćniji PVO sistem u Evropi!

AMERIKANCI BRUJE: Vučić najavio kupovinu HQ-9, Srbija bi mogla da ima najmoćniji PVO sistem u Evropi!

PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić izjavio je juče, tokom prikaza novih i modernizovanih sredstava i sistema Vojske Srbije na vojnom aerodromu u Batajnici, da će Srbija nabaviti kineski protivvazduhoplovni sistem dugog dometa HQ-9, koji zapadni vojni analitičari ocenjuju kao pandan ruskom S-300, dok pojedine analize njegove sposobnosti porede i sa sistemom S-400.

29. 06. 2026. u 15:26 >> 15:52

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.

24. 06. 2026. u 18:41

Komentari (0)

STIGAO SIN: Dado Polumenta postao otac po treći put - dali mu ime moćnog značenja