TREĆINA OSTANE U BOLNICI: Na Infektivnoj klinici 200 pregleda dnevno

Biljana Ristivojević

20. 07. 2020. u 13:43

VIŠE od 200 pacijenata sa simptomima virusa korona dnevno se pregleda u prijemno-trijažnoj ambulanti Klinike za infektivne i tropske bolesti KCS, a trećina njih zahteva bolničko lečenje, izjavio je danas direktor te bolnice Goran Stevanović.

ТРЕЋИНА ОСТАНЕ У БОЛНИЦИ: На Инфективној клиници 200 прегледа дневно

Foto: D. Matović

On je rekao da je broj pregleda i hospitalizacija na tom nivou već nekoliko dana i da je i dalje najviše pacijenata sa upalama pluća koji zahtevaju bolničko lečenje.

-Trećina pacijenata koji dođu na preglede zahteva hospitalizaciju, druga trećina se upućuje na kućno lečenje uz lekarski nadzor, a jedna trećina je sa lakom kliničkom slikom-rekao je Stevanović, posle sastanka ministra zdravlja Zlatibora Lončara sa direktorima kovid bolnica.

Stevanović je kazao da je tokom vikenda većina pacijenata primljena u kovid bolnice na teritoriji Beograda zahvaljujući tome što su se u kovid sistem uključili Institut za reumatologiju, Institut za medicinu rada i Klinika za dermatovenerologiju KCS.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.

07. 12. 2025. u 11:41

Komentari (0)

MEĐUNARODNI DAN VOLONTERA: Snaga zajedništva i solidarnosti