NEPOZNATE HRISTOVE GODINE : Goran Šarić o misteriji Isusovog detinjstva (VIDEO)
U NOVOM zavetu saznajemo šta se dešavalo od Isusove tridesete godine pa do njegove smrti na krstu, ali u vrlo kratkim crtama opisuje se njegov život u prethodnom periodu, od rođenja do dvanaeste godine – ukazuje katolički teolog Goran Šarić.
Goran Šarić/Foto KCNS
Najveći deo Isusovog života od njegove prve do dvanaeste godine, i od dvanaeste do tridesete, praktično je nepoznat.Na temelju arheoloških istraživanja, predanja sa Bliskog istoka, vanbiblijskih dokumenata, Biblije,forenzičke analize Isusovih govora, Šarić pokušava da rekonstruiše taj period.
- Uz pomoć analogija koje je Isus koristio u svojim pričama, kroz načine na koje opisuje međuljudske odnose, vidimo da je jako dobro poznavao život Palestine, Izraela i Bliskog istoka tog vremena. -kaže predavač i naglašava da „ovo nije predavanje utemeljeno na teorijama zavere, već na arheologiji, predanju i svemu onome što je Isus isticao u svojim govorima.
Preporučujemo
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"JESTE, ŠEST GODINA SMO GLUMILI PAR" Rada o vezi sa Milanom, stavila tačku na spekulaije: "Popović nas je naterao..."
"MENE je to tada smetalo, nisam se snalazila..."
07. 07. 2026. u 09:36
NOVINARKA MARIJA NAĐENA MRTVA U AUTU: Kamere snimile poslednje trenutke
GRČKU je potresla vest o iznenadnoj smrti novinarke Marije Antonijanaki, koja je pronađena mrtva u svom automobilu u Iraklionu na Kritu.
06. 07. 2026. u 10:26
"SPAVAO BIH S NjOM I OŽENIO JE!" Skandal premijera Australije sa Kajli Minog - oženio se pre 6 meseci, a sad se izvinjava
AUSTRALIJSKI premijer Entoni Albaneze uputio je nedvosmisleno izvinjenje zbog komentara o pop zvezdi Kajli Minog koje je prošle nedelje izneo tokom gostovanja u jednom podkastu. Njegove izjave izazvale su talas osuda, a kritičari su ih nazvali „potpuno neprimerenim” i poručili da „omalovažavaju funkciju premijera”, piše Bi-Bi-Si.
06. 07. 2026. u 18:21 >> 18:21
Komentari (0)