LETO SE PRIBLIŽAVA: Vreme sve toplije, ali u nekim krajevima Srbije biće i olujnog vetra

VREME u Srbiji će, prema prognozi Republičkog hidrometeorološkog zavoda, biti sunčano i toplo, a u košavskom području i vetrovito.

ЛЕТО СЕ ПРИБЛИЖАВА: Време све топлије, али у неким крајевима Србије биће и олујног ветра

Foto: K. Mihajlović

Vetar slab i umeren, u košavskom području povremeno i jak, a na jugu Banata, u donjem Podunavlju i Pomoravlju i sa udarima olujne jačine, istočni i jugoistočni.

Najniža temperatura od 4 stepena po pojedinim kotlinama jugozapadne Srbije do 17 stepeni na jugu Banata, najviša od 25 do 28 stepeni Celzijusa.

Vreme u Beogradu

U Beogradu sunčano, toplo i vetrovito.

Vetar umeren i jak, jugoistočni.

Najniža temperatura od 10 do 14, najviša oko 28 stepeni Celzijusa.

Vreme narednih dana

U Srbiji do srede pretežno sunčano i toplo sa maksimalnim temperaturama od 24 do 29 stepeni Celzijusa.

U košavskom području biće i vetrovito sa umerenim i jakim istočnim i jugoistočnim vetrom, koji će na jugu Banata, u donjem Podunavlju i Pomoravlju povremeno dostizati udare olujne jačine.

U sredu, 1. maja, u brdsko-planinskim, a od četvrtka, 2. maja, i u ostalim krajevima promenljivo i nestabilno, povremeno sa kišom i lokalnim pljuskovima sa grmljavinom, uz postepeni pad dnevne temperature.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

OBJAVLJENE TAČNE ADRESE U EU: Nemačka glavna baza za proizvodnju oružja za Ukrajinu Čeka se reakcija Moskve

OBJAVLjENE TAČNE ADRESE U EU: "Nemačka glavna baza za proizvodnju oružja za Ukrajinu" Čeka se reakcija Moskve

NEMAČKA je praktično postala glavna industrijska baza ukrajinskog vojno-industrijskog kompleksa u ratu protiv Rusije, a upravo Berlin stoji iza terorističkih napada na ruske civilne ciljeve, rekao je lider pokreta „Druga Ukrajina“ Viktor Medvedčuk. Istovremeno, on je otkrio adrese najvažnijih nemačkih kompanija koje proizvode oružje za Ukrajinu.

13. 07. 2026. u 12:47

Komentari (0)

SLOBODA KOJOJ JE TEŠKO ODOLETI: Zašto ovog leta svi žele da probaju SUP dasku?