OPASNOST ZA PRIJEPOLJE: Nabujali Lim nosi sve pred sobom i preti da se izlije iz korita (VIDEO)
ZBOG obilne kiše, koja je tokom minula 24 sata zahvatila Prijepolje i sever Crne Gore, došlo je do naglog porasta vodostaja Lima, koji preti da izlije iz korita.
A.Rovčanin
- Nabujala reka odnela je deo metalne ograde sportskih terena “Orsi” u Šarampovu na ulasku u Prijepolje.
Predsednik opštine Vladimir Babić kaže da je Lim još uvek u koritu te da nije izlio, međutim njegov vodostaj rapidno raste i sata u sat.
- Svakog sata vodostaj Lima raste za 15 centimetara. Voda stiže iz Crne Gore, jer su i kod njih bile velike padavine. Na svu sreću kiša je prestala da pada pa pratimo stanje na terenu – navodi Babić.
Inače, zbog obilnih padavina pokrenuta su i brojna klizišta i odroni. Tokom noći gotovo 200 kubika kamenja i zemlje sručilo se na magistralu kod Brodareva i preseklo državni put ka graničnom prelazu Gostun sa Crnom Gorom.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
TRADICIJA KOJA TRAJE: Stotine plovila zaplovilo Drinom na 26. regati u Ljuboviji (FOTO)
11. 07. 2026. u 12:50
VAŽNO UPOZORENjE GRAĐANIMA: Oglasio se Sektor za vanredne situacije MUP-a Srbije (VIDEO)
11. 07. 2026. u 12:15
OVO JE SRBIN KOJI JE UMALO ISPAO IZ AVIONA: Supruga otkrila kako su ga spasili (FOTO)
11. 07. 2026. u 12:04
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"SUPRUGA GA DRŽALA 5 MINUTA ZA NOGE DA NE BI ISPAO" Novi detalji drame državljanina Srbije na letu Rajanera
DRAMATIČNE trenutke doživeli su u petak ujutru putnici na letu kompanije Rajaner sa aerodroma „Makedonija“ u Solunu za Minhen, kada je pukao prozor, a vazdušna struja povukla jednog putnika napolje. On je u poslednjem trenutku spasen zahvaljujući supruzi, koja je sedela pored njega i zadržala ga, piše Prototema.
10. 07. 2026. u 12:18
ZAŠTO JE DUBRAVKA MIJATOVIĆ ZAISTA NAPUSTILA SERIJU "SREĆNI LjUDI"? "Morala sam da pobegnem..."
DUBRAVKA Mijatović napustila je seriju 'Srećni ljudi' iz ličnih razloga, a ne zbog honorara.
10. 07. 2026. u 15:07
JEZIV SNIMAK! Kobra i piton u borbi na život i smrt - poznato koji reptil je izašao kao pobednik (VIDEO)
VOZAČI na Tajlandu naišli su na nesvakidašnji prizor pored puta. Snimili su borbu na život i smrt dva reptila, tačnije borbu pitona i kraljevske kobre.
08. 07. 2026. u 17:19
Komentari (1)