NJEGOVA SVETOST BLAGOSLOVILA SRBE: Patrijarh Porfirije stigao u Eparhiju raško-prizrensku
PATRIJARH srpski Porfirije stigao je danas u eparhiju raško-prizrensku, objavljeno je na sajtu Srpske pravoslavne crkve (SPC).
Foto: Printskrin Instagram/porfirije_patrijarh
Porfirija koji će 14.oktobra biti ustoličen u Pećkoj patrijaršiji u tron arhiepiskopa pećkih i patrijaraha srpskih dočekao je episkop raško-prizrenski Teodosije, objavljeno je na Instagram profilu patrijarha.
"Radost susreta sa dragim vladikom Teodosijem i carskim gradom Prizrenom", navedeno je na Instagram profilu patrijarha.
Vladika Teodosije poželeo je dobrodošlicu patrijarhu, rekavši da je poseta patrijarha veliko ohrabrenje za sve koji žive u tom gradu, za sve sveštenike, profesore i učenike Bogoslovije Svetih Kirila i Metodija i malobrojne vernike.
"Vaša poseta predstavlja veliki podstrek nama da učinimo svaki napor da se ovde, u našem gradu, i dalje slavi i proslavlja ime Božje i da se služi sveta Liturgija", istakao je vladika Teodosije.
Patrijarh Porfirije blagoslovio je i razgovarao sa malobrojnim Srbima koji su ostali da žive u Prizrenu i okolini.
BONUS VIDEO: DESILO SE PRE 36 GODINA: Hrabar potez Milutina zbog kog je dobio nagradu Večernjih novosti
FICO ŠOKIRAN PONAŠANjEM TRAMPA: Vidno uznemiren susretom alarmirao Evropu
SLOVAČKI premijer Robert Fico rekao je liderima Evropske unije na samitu prošle nedelje da ga je "šokiralo" raspoloženje predsednika Sjedinjenih Američkih Država Donalda Trampa tokom njihovog sastanka u Mar-a-Lagu, izjavilo je više evropskih diplomata, objavio je danas briselski Politiko.
28. 01. 2026. u 07:48
VOJSKA NA ULICAMA PEKINGA Kina u fazi unutrašnjeg obračuna: Hapšenja u vrhu armije za izdaju u korist SAD (VIDEO)
KINA se suočava sa jednim od najtežih trenutaka unutrašnje političko-bezbednosne nestabilnosti u poslednjoj deceniji.
28. 01. 2026. u 07:00
SADA JE SVE OTKRIVENO! Evo zbog čega Dušan Mandić nije bio na prijemu kod Vučića
Vaterpolo reprezentacija Srbije osvojila je u zlatnu medalju na Evropskom prvenstvu u Beogradu pošto je u nedelju u finalu pobedila Mađarsku 10:7, međutim mnogi nisu znali sa kakvim problemima se nosio selektor Uroš Stevanović.
28. 01. 2026. u 12:38
Komentari (0)