OTKRIĆE INSTITUTA ZA MOLEKULARNU GENETIKU: Koliko vrsta omikrona vlada u Srbiji
NOVE BA.4 i BA.5 varijante virusa korona laboratorijski su izolovane u Srbiji, potvr dila je danas "Novostima" dr Valentina Đorđević, naučni savetnik Instituta za molekularnu genetiku i genetski inženjering (IMGGI), a od juna do sada su detektovane čak 23 različite varijante omikrona.
Foto: N. Skenderija
Iako epidemiolozi već dve nedelje pretpostavljaju da u cirkulaciji dominiraju
BA.2 soj, odnosno nevidljivi stelt omikron.
On je od juna do sada potvrđen u gotovo dve trećine svih uzoraka.
Foto: Novosti
Kompletan tekst pročitajte u štampanom izdanju "Večernjih novosti" u sredu 27. jula.
Preporučujemo
HRVATI "VELIKI I JAKI" ŽALE SE CENTRALI NATO ZBOG SRPSKIH RAKETA: A ne smeta im vojni savez Zagreb-Tirana-Priština
PREMIJER Hrvatske Andrej Plenković rekao je danas, komentarišući to što Vojska Srbije raspolaže novom hipersoničnom kvazibalističkom raketom kineske proizvodnje CM-400, da će "razgovarati sa partnerima u NATO i upozoriti ih na takvo naoružanje".
12. 03. 2026. u 19:25
HOROR U HRVATSKOJ: Svi se hvatali za glavu, Amerikanac jedva ostao živ (FOTO/VIDEO)
STRAŠNE scene viđene su u komšiluku na košarkaškoj utakmici.
13. 03. 2026. u 19:25 >> 19:26
Miroslav 33 godine živi pod zemljom, bez struje i vode: Humanitarac podelio priču koja je rasplakala mnoge (VIDEO)
DEKA Miroslav iz sela Dvorska kod Krupnja već 33 godine živi u zemunici bez struje i vode, a njegov vapaj za pomoć dirnuo je humanitarca Marka Nikolića.
14. 03. 2026. u 11:54
Komentari (0)