PREDLOG SRPSKIH POSLANIKA: Osuditi policijsku brutalnost u zemljama EU
POSLANICI u Skupštini Srbije predali su u skupštinsku proceduru Predlog rezolucije o policijskoj brutalnosti protiv mirnih demonstranata u zemljama Evropske unije.
Foto Tanjug
Predlog su potpisali poslanici Pokreta socijalista Bojan Torbica, Ana Karadžić i Đorđe Komlenski, kao i naprednjaci Marjan Rističević, Ljubiša Stojmirović i Bratislav Jugović.
Kako su napisali u obrazloženju, oni se zalažu da policijska brutalnost u gradovima prema mirnim demonstrantima i kroz ovaj akt osudi i predstavi evropskoj i svetskoj javnosti kao direktno uskraćivanje osnovnih ljudskih prava.
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
PEJAKOVIĆ: Srbi su skupo platili LAŽ o Jugoslaviji, koja traje od '45 i plaćaćemo je još
GLUMAC Nikola Pejaković oduševljava publiku širom regiona ulogom Momčila u seriji "Tvrđava", koja se bavi ratnim devedesetim i raspadom nekadašnje države Jugoslavije.
13. 12. 2025. u 15:33
Komentari (0)