TRI NEDELJE ZIMSKOG RASPUSTA: Kako izgleda kalendar za sledeću školsku godinu
KALENDAROM Ministratsva prosvete za sledeću školsku godinu je predviđeno da osnovci na zimski raspust idu od 31. decembra, a srednjoškolci od 4. januara. Drugo polugodište i u osnovnim i u srednjim školama počinje 24. januara.
Foto Tanjug
Prvi će iz školskih klupa izaći maturanti gimnazija - 24. maja, slede maturanti srednjih stručnih četvorogodišnjih i strogodišnjih škola - - 31. maja, a osmaci - 7. juna. Za učenike od prvog do sedmog razreda osnovne škole, školska godina se završava 21. juna, a za srednjoškolce koji niu u završnim razredima -22.juna. Mini jesenji raspust, školarci će imati 11. i 12. novembra, a prolećni od 22. aprila do 3. maja.
Probna matura za učenike osmog razreda je "zakazana" 25. i 26. marta, dok je za završni ispit "rezervisan" period od 22. do 24. juna.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
PET MEDALjA U KOLUMBIJI: Naši učenici postigli sjajne rezultate na olimpijadi iz fizike
13. 07. 2026. u 12:14
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"SUPRUGA GA DRŽALA 5 MINUTA ZA NOGE DA NE BI ISPAO" Novi detalji drame državljanina Srbije na letu Rajanera
DRAMATIČNE trenutke doživeli su u petak ujutru putnici na letu kompanije Rajaner sa aerodroma „Makedonija“ u Solunu za Minhen, kada je pukao prozor, a vazdušna struja povukla jednog putnika napolje. On je u poslednjem trenutku spasen zahvaljujući supruzi, koja je sedela pored njega i zadržala ga, piše Prototema.
10. 07. 2026. u 12:18
ZAŠTO JE DUBRAVKA MIJATOVIĆ ZAISTA NAPUSTILA SERIJU "SREĆNI LjUDI"? "Morala sam da pobegnem..."
DUBRAVKA Mijatović napustila je seriju 'Srećni ljudi' iz ličnih razloga, a ne zbog honorara.
10. 07. 2026. u 15:07
OBJAVLjENE TAČNE ADRESE U EU: "Nemačka glavna baza za proizvodnju oružja za Ukrajinu" Čeka se reakcija Moskve
NEMAČKA je praktično postala glavna industrijska baza ukrajinskog vojno-industrijskog kompleksa u ratu protiv Rusije, a upravo Berlin stoji iza terorističkih napada na ruske civilne ciljeve, rekao je lider pokreta „Druga Ukrajina“ Viktor Medvedčuk. Istovremeno, on je otkrio adrese najvažnijih nemačkih kompanija koje proizvode oružje za Ukrajinu.
13. 07. 2026. u 12:47
Komentari (0)