"PRAVIMO NOVU I VEĆU CRKVU U KONJEVIĆ POLJU": Fondacija "Lazarica" prikuplja sredstva za obnovu svetinje (FOTO)
PRIZORI rušenja pravoslavne crkve na imanju Fate Orlović u selu Konjević Polje, obavljeno po odluci Evropskog suda za ljudska prava u Strazburu, minulog vikenda su potresli mnoge.
Foto: Printskrin/Tviter
Vlasnica, na čijem se posedu nalazila svetinja, uspela je u svojoj nameri, te je pre dva dana, bez prethodne najave, bager porušio crkvu.
Međutim, novoosnovana fondacija "Lazarica", odmah je pokrenula akciju prikupljanja sredstava za izgranju novog hrama.
Foto: Printskrin Instagram
- U toku sutrašnjeg dana objavićemo namenski račun. U poslednjih 48 sati javlja se mnogo ljudi, ne samo Srba, javljaju se Hrvati, ljudi iz Amerike, iz inostranstva koje su potresli snimci ovog strašnog čina, svi oni nude podršku i finansijsku pomoć - kažu iz Fondacije.
- Mnoge porodice iz inostranstva nude na poklone svoje zemljište, još uvek nismo odlučili tačnu lokaciju, ali ćemo napravićemo novu i veću crkvu u istom mestu - poručuju iz "Lazarice".
Preporučujemo
SRAMNO! FATA ORLOVIĆ NAKON RUŠENjA PRAVOSLAVNE CRKVE: Jutros sam popila najslađu kafu!
06. 06. 2021. u 13:46
VELIKO UPOZORENjE VUČIĆA: Za godinu i po dana suočićemo se sa velikim ratom, niko više ne želi da sluša drugu stranu
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić rekao je danas, na forumu "GLOBSEC BELTALKS: Beogradski ekonomski razgovori", da više nema racionalnosti u međunarodnoj politici i da se uskoro sprema veliki sukob.
09. 12. 2025. u 20:57
NOVO REŠENjE ZA UKRAJINU: Evropa pravi plan u slučaju da se SAD povuku iz konflikta
EVROPSKE diplomate pripremaju scenario podrške Ukrajini u slučaju povlačenja SAD iz konflikta, prenosi Blumberg, pozivajući se na izvore.
07. 12. 2025. u 13:19
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (1)