TRI ANTI KOVID LEKA: Evropska unija planira odobrenje
EVROPSKA unija planira da do oktobra razvije i odobri upotrebu tri nova leka protiv virusa korona, kojima će da tretiraju i posledice "produženog kovida" koje traju nedeljama i mesecima nakon izlečenja primarne infekcije, najavljeno je u Evropskoj komisiji.
Foto: Depositphotos
Komesarka za zdravlje Stela Kirijakides kaže da je za sada u Evropskoj uniji, protiv virusa SARS KoV-2, autorizovan samo "remdesivir", a da bismo do kraja godine broj novih lekove za tretiranje posledica kovida 19 mogao da se popne na pet.
Ključno je da, pored vakcina, ubrzamo rad na prozvodnji lekova protiv kovida 19, kako bi pomogli ljudima koji imaju dugoročne posledice ove bolesti.
Cilj je da do oktobra razvijemo i autorizujemo tri nova leka protiv kovida 19 i još dva do kraja godine. To je ambiciozno, ali izvodljivo i neophodno, izjavila je Kirijakidesova.
Preporučujemo
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
NAŠE KOMŠIJE OKRENULE LEĐA UKRAJINI: Veliki šamar za Zelenskog
BUGARSKI ministar odbrane, Dimitar Stojanov, izjavio je danas da ta zemlja neće više da šalje oružje Ukrajini.
09. 06. 2026. u 15:10
HRVATSKA SE OPASNO NAORUŽAVA: Stiže francusko oružje, Zagreb modernizuje i nemačke haubice
HRVATSKA će, osim nabavke 18 novih samohodnih haubica "cezar" od Francuske, modernizovati i 14 postojećih nemačkih "pancir" haubica koje je kupila 2014. godine, proizlazi iz zajedničke izjave o pojačanoj saradnji nemačke i hrvatske vlade.
09. 06. 2026. u 12:21
NASTAJE NOVA DRŽAVA? Srpske komšije se ujedinjuju sa susedima - za moćnu državu od 22 miliona duša i 272.200 km²
"UNIONISTIČKI pokret je oduvek postojao i on je i dalje živ unutar našeg društva. Nesumnjivo je da je ova diskusija legitiman deo političkog procesa u zemlji. Ja lično nikada ne bih mogao da glasam protiv ujedinjenja."
02. 06. 2026. u 21:24
Komentari (0)