SASLUŠAN DRITAN: Abazović se pravda posle istorijske gluposti koju je napravio
POTPREDSEDNIK Vlade Crne Gore Dritan Abazović izjavio je danas, nakon sednice Odbora za bezbednost i odbranu na kojoj je održano kontrolno saslušanje njega i v.d. direktora Agencije za nacionalnu bezbednost (ANB) Dejana Vukšića, da nije urađeno nista na štetu države, ali da svi moraju biti oprezniji.
Foto: EPA
Oni su saslušani u vezi sa mogućim kršenjem Zakona o tajnosti podataka i curenja informacija.
Istakao je da ostaje pri stavu da Vukšić posao obavlja kako treba i dodao da su imali kontakte sa zemljom članicom NATO i sa njima sve razjasnili.
Na sednici Odbora održanoj 19. marta, tokom kontrolnog saslušanja Abazovića povodom njegovog susreta sa Stevanom Simijanovićem, Vukšić je navodno dostavio članovima ovog tela podatke najvišeg stepena tajnosti, u kojima su bila i imena stranih i domaćih agenata.
Podsećamo, Abazović se sastao sa Stevanom Simijanovićem, koji je koristio lažni diplomatski pasoš SAD.
(Vijesti)
Preporučujemo
"SAUČEŠĆE CRNOGORSKIM GRAĐANIMA!" Knežević saopštio: Izvršena je eutanazija (FOTO)
31. 03. 2021. u 15:27
"NOVOSTI" SAZNAJU: Crna Gora uvodi sankcije Rusiji zbog slučaja Navaljni
30. 03. 2021. u 23:49
ZAKON O ANEKSIJI GRENLANDA PREDAT KONGRESU: "Dodeliti mu status savezne države SAD"
AMERIČKI republikanski kongresmen Rendi Fajn podneo je predlog zakona koji predviđa „aneksiju i dodelu statusa savezne države“ Grenlandu u okviru Sjedinjenih Američkih Država, navodi se u saopštenju koje je objavio zakonodavac.
12. 01. 2026. u 21:16
OVO JE GLAVNI UDARAC ZA NATO I KIJEV: U napadu „orešnikom“ uništena fabrika od velikog značaja (VIDEO)
NAPAD „orešnikom“ onesposobio je Lavovsku državnu fabriku za popravku aviona, saopštilo je Ministarstvo odbrane Rusije.
12. 01. 2026. u 15:27
BALKANCI O ŽIVOTU U EVROPI: Pustiće te da crkneš - ti njega ugostiš gozbom, on misli da si seljačina
MNOGI sanjaju o životu u Nemačkoj, Austriji ili Švajcarskoj, zamišljajući mir, red i bolji standard. Ipak, iskustva naših ljudi koji su se preselili otkrivaju da život u zapadnoj Evropi često nosi neočekivane izazove koji mogu šokirati one koji su navikli na balkansku spontanost i toplinu.
13. 01. 2026. u 10:22
Komentari (0)