POMEN ĐEDU OKUPIO VERNIKE Povodom tri godine od upokojenja Mitropolita Amfilohija služena liturgija
NjEGOV dan, njegov spomen je uoči Svetog Petra Cetinjskoga i uoči dana upokojenja Svetoga Petra II Lovćenskog Tajnovidca. On se pridružio dvojici velikih i svetih svojih prethodnika. Kada govorimo o njemu, govorimo kao o svetom čoveku. Ovim rečima obratio se juče mitropolit Joanikije povodom tri godine od upokojenja mitropolita crnogorsko-primorskog Amfilohija, u podgoričkom Hramu Hristovog Vaskrsenja, gde je služena liturgija.
I.D.S.
Mitropolit Joanikije dodao je da je uveren da je svaki čovek mitropolita Amfilohija doživeo kao svoga duhovnoga roditelja i pokrovitelja.
- Svako od nas ko je učio neke škole, pamti pojedine dobre nastavnike kod kojih je milina bilo učiti... To je poseban dar koji je nesumnjivo imao - rekao je mitropolit. - Imao je dar da razgovora sa svim uzrastima, sa svakim čovekom, od najobrazovanijeg i najzrelijeg čoveka, do maloga deteta. A već kakav je bio propovednik! Kakvog autoriteta, kakve reči!
Liturgiji je prisustvovao veliki broj građana, pa hram nije bio dovoljno velik da primi sve verujuće ljude koji su želeli da prisustvuju službi i odaju počast blaženopočivšem mitropolitu. Svetoj službi prisustvovali su i političari, bivši premijer Zdravko Krivokapić, poslanici Momo Koprivica, Dragan Bojović...
Preporučujemo
PREVRNUO SE GLISER SA TRI OSOBE NA SKADARSKOM JEZERU: Hitne službe odmah reagovale
13. 12. 2025. u 18:35
RAMPA ZA PODGORICU: Francuska blokirala dva poglavlja u pregovorima Crne Gore sa EU
12. 12. 2025. u 18:50
POZNATO KO JE RANjEN U PUCNjAVI U HERCEG NOVOM: Hitno prevezen u bolnicu
12. 12. 2025. u 16:41
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
PEJAKOVIĆ: Srbi su skupo platili LAŽ o Jugoslaviji, koja traje od '45 i plaćaćemo je još
GLUMAC Nikola Pejaković oduševljava publiku širom regiona ulogom Momčila u seriji "Tvrđava", koja se bavi ratnim devedesetim i raspadom nekadašnje države Jugoslavije.
13. 12. 2025. u 15:33
Komentari (0)