BEZ ZADUŽENJA NEMA POVEĆANJA PLATA I PENZIJA: Ministar finansija Aleksandar Damjanović o primanjima građana Crne Gore
STANjEu javnim finansijama je stabilno, ocenio je ministar finansija Aleksandar Damjanović. Smatra i da da povećanje plata i penzija neće biti moguće bez dodatnog zaduživanja, što bi, kako kaže, dovelo do kompletnog urušavanja sistema.
Foto: I. S.
- Suficit od 190 miliona evra dragocen je u ovom trenutku, što znači da, mora biti aktuelizovan predlog za rebalans budžeta koji čeka jesenje zasedanje parlamenta, jer suficit treba rasporediti, kao i donaciju Evropske komisije namenjenu sektoru energetike. Za poslednje povećanje penzija bilo je neophodno izdvojiti od 50 do 100 miliona, tako da bi povećanje minimalne penzije koje se najavljuje programom ,,Evropa sad 2“ odmah zahtevalo više stotina miliona evra - kazao je Damjanović.
Preporučujemo
NAKON "POBUNE" U GUSINjU: Predsednica Opštine Anela Čekić (DPS) podnela ostavku
21. 09. 2023. u 23:24
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)
FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".
11. 03. 2026. u 16:26
HAOS U CRNOGORSKOM PARLAMENTU: Prekinuta sednica, poslanici DPS-a opkolili sto predsedavajućeg
SEDNICA Skupštine Crne Gore prekinuta je danas nakon što je predsedavajući u tom momentu potpredsednik parlamneta Boris Pejović (PES) oduzeo reč poslanici opozicione Demokratske partije socijalista Aleksandri Vuković Kuč.
11. 03. 2026. u 17:06
"U HRVATSKOJ IRANSKA TERORISTIČKA JAZBINA" Milanović ljut na Izraelca: "Braco, ovo je Zagreb - ne Tel Aviv!"
PREDSEDNIK Hrvatske Zoran Milanović komentarisao je navode izraelskog ambasadora Gerija Korena da se usred Zagreba nalazi teroristička jazbina u iranskoj ambasadi.
11. 03. 2026. u 13:59
Komentari (0)