MIRAŠ TRAŽI UGOVOR SA DRŽAVOM: Pisao je Dritanu Abazoviću, evo šta mu je poručeno iz Vlade
PREDSEDNIK Vlade Crne Gore Dritan Abazović odgovorio je jutros Mirašu Dedeiću na obraćanje u kome je izražena spremnost za potpisivanje Ugovora o uređenju međusobnih odnosa između Vlade Crne Gore i kanonski nepriznate Crnogorske pravoslavne crkve!
Foto: Printskrin
- Obaveštavam vas da smo primili Vaše pismo namere upućeno 27. juna 2022. godine povodom izražavanja spremnosti i poziva da Vlada Crne Gore i Crnogorska pravoslavna crkva zaključe Ugovor o uređenju međusobnih odnosa.
- Poštujući Ustav i zakone države Crne Gore, uvažavajući pravo svih građana na slobodu izražavanja vere, želimo istaći da je stav Vlade Crne Gore prema svim verskim zajednicama identičan, da baštinimo podjednak tretman i vodimo inkluzivnu politiku prema svim društvenim kategorijama, uključujući i verske zajednice. U tom smislu, radujem se našem susretu u terminu koji dogovore dva kabineta - navodi se u pismu premijera.
BONUS VIDEO: URNEBESNI SNIMAK SA "KOMITSKOG" SKUPA - Na raspopa Miraša pao transparent
Preporučujemo
MEDVEDEV OŠTAR: Tome se bliži kraj, pukla je ljubav - Poljaci su besni, Evropljani ne žele Ukrajince
03. 07. 2022. u 11:01 >> 20:50
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"TREBA ODATI PRIZNANjE VUČIĆU I SRBIJI, MORAMO ZAŠTITI SRBE OD KURTIJA" Montgomeri očitao lekciju medijima u CG o Kosovu i Metohiji
U INTERVJUU za crnogorski "Dan", Vilijam Montgomeri, bivši američki ambasador u SR Jugoslaviji, osvrnuo se na situaciju na Kosovu i Metohiji.
15. 05. 2026. u 13:16
KRAĐA VEKA U NBA! Nikola Jokić ovakvu nepravdu nije zaslužio, bruka i sramota
NBA liga donela je odluku o MVP igraču NBA lige!
17. 05. 2026. u 16:04 >> 16:14
NAJBOGATIJA PEVAČICA BALKANA: Maja za godinu zaradila 92 miliona i PRESTALA DA PEVA na svadbama
PRE tačno tri godine, pevačica je donela iznenađujuću odluku da trajno prestane da peva na svadbama.
26. 05. 2026. u 20:30
Komentari (1)