KONAČNO OTKRIVENO: Ko je vlasnik lavića Simbe koji je digao budvansku policiju na noge?
ŠVERCER najtraženijeg lava u region uhapšen je dva i po meseca nakon što je pronađeno odbeglo mladunče divlje životinje.
Foto: Facebook / Agencija za zaštitu životne sredine Crne Gore
Policija je uhapsila turskog državljanina za koga se sumnja da je nelegalno u Budvu doveo mladunče lava.
Lavić Simba pobegao je iz dvorišta kuće u selu iznad Budve krajem januara, nakon čega je danima bila potera koja je uspešno okončana. Pronađeno je 13. februara nakon višednevne potrage u okolini tog primorskog grada, a savladao ga je policajac Božo Zec.
- Naš lav raste. Ima obezbeđenu njegu i veterinarsku zaštitu. Papiri za njegov transport preko Holandije do prihvatilišta u Južnoj Africi se završavaju, očekujemo da ćemo od Holandije dobiti dozvolu za transport do kraja maja - naveli su iz Agencije za zaštitu životne sredine.
Podsetimo, Agencija za zaštitu životne sredine podnela je Specijalnom državnom tužilaštvu krivičnu prijavu protiv NN lica zbog osnova sumnje da su počinjena krivična dela za koje se goni po službenoj dužnosti, a u vezi sa slučajem krijumčarenja lava.
Krivični zakonik Crne Gore navodi da ko se bavi prenošenjem robe preko carinske linije izbegavajući mere carinskog nadzora ili ko izbegavajući mere carinskog nadzora prenese robu preko carinske linije naoružan, u grupi ili uz upotrebu sile ili pretnje, kazniće se zatvorom od šest meseci do pet godina i novčanom kaznom.
BONUS VIDEO:
UHVAĆENO MLADUNČE LAVA: Danima bio u divljinama Crne Gore, životinju prebacuju kod veterinara
Preporučujemo
KAKO JE MILOŠ MEDENICA STEKAO BOGATSTVO: Nekretnine na poklon dobijala i Vesnina unuka
28. 04. 2022. u 11:00
UKRAJINCI OBORILI NOVI RUSKI DRON: Zaprepastili se šta se nalazi u njemu
JEDNOG od prvih dana 2026. godine ukrajinska vojska oborila je ruski dron novog tipa. Identifikovan je kao „Geran-5“, brz i dalekometni dron.
23. 01. 2026. u 12:25
U FEBRUARU POTPUNI KOLAPS POLARNOG VRTLOGA? Hladna masa zalediće Evropu, evo šta nas očekuje
NAKON stratosferskog zagrevanja početkom februara, najnovije prognoze pokazuju potencijalni potpuni kolaps polarnog vrtloga, što će na kraju dovesti hladan vazduh i u Evropu, piše Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. u 14:21
KOLINDA SKOČILA U LEDENO MORE: "Vidi se da iz aviona da je AI" - mnogi ne veruju njenom snimku sa Antartika (VIDEO)
BIVŠA predsednica Hrvatske Kolinda Grabar-Kitarović skočila je u ledeno more na Antartiku, a snimak tog skoka objavila je na svom nalogu na društvenoj mreži Instagram.
22. 01. 2026. u 10:10
Komentari (0)