SKOČIO U LEDENU MORAČU I SPASIO ŽIVOT: Herojski podvig Alena Emšije iz Plava
NISKA temeratura vode i nemilosrdni brzaci Morače nisu bili prepreka da mladić Alen Emšija skoči u nju kako bi od smrti spasio žensku osoba koja je skočila sa Visećeg mosta u Podgorici.
Foto: Savez izviđača Crne Gore
Naime, koračajuću prema mostu Milenijum, primetio je policajce koji trče, pa je pretpostavio da se dešava nešto neuobičajeno, stoga je rešio da krene za njima. Kada je video o čemu se radi, hrabri mladić se ni u jednom trenutku nije dvoumio da li da zapliva ili ne – imao je samo jedan cilj, da spasi život ženskoj osobi koja je skočila, što je i uspeo.
Ovaj herojski čin, iako Emšija nije želeo da bude u žiži javnosti, pohvalili su iz Izviđačke čete Prokletije, čiji je Plavljanin član.
- Alen je u Podgorici iz hladne i nabujale Morače uspeo da spasi život starije žene, otrgne je od sigurne smrti. Njegov hrabri podvig zaslužuje veliku zahvalnost i divljenje, ne samo naše čete, već i celog društva. Nagrada za hrabrost od Saveza izviđača Crne Gore za ovu godinu već je rezervisana - poručili su izviđači Prokletija.
BONUS VIDEO - PONOVO SE OBRUŠILO BRDO KOD BRODAREVA: Blokiran granični prelaz ka Crnoj Gori
Preporučujemo
VAŠINGTON POST TVRDI: Ruska služba spremala scenario sa atentatom na Orbana
RUSKA Spoljna obaveštajna služba (SVR) navodno je razmatrala planove za uticaj na izbore u Mađarskoj, uključujući i insceniranje atentata na premijera Viktora Orbana, u cilju jačanja podrške Orbanu, pokazuje interni dokument do kojeg su došle evropske službe bezbednosti, piše danas Vašington post (WP).
21. 03. 2026. u 13:35
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
MILEO AUTO-PUTEM: Policajci bili u čudu kad su videli KO je za volanom (VIDEO/FOTO)
KADA su zbog spore vožnje na auto-putu zaustavili automobil marke Dodž, policajci iz Ogdena u američkoj saveznoj državi Juta, pomislili su da je vozaču pozlilo.
22. 03. 2026. u 22:25
Komentari (1)