BOŽIĆNA ČESTITKA PREDSEDNIKA OPŠTINE: Nikšić je pokazao da ima snage da sačuva svoje svetinje
PREDSEDNIK opštine Nikšić Marko Kovačević čestitao je Božić Njegovoj Svetosti Patrijarhu srpskom gospodinu Porfiriju, Njegovom Visokopreosveštenstvu Mitropolitu crnogorsko-primorskom gospodinu Joanikiju, Njegovom Preosveštenstvu Episkopu budimljansko-nikšićkom Metodiju, Arhijerejskom namesništvu nikšićkom, i svim vernicima Srpske pravoslavne crkve sa željom da ga proslave u miru, zdravlju i radosti.
Foto V. K.
Kovačević je istakao da ovaj Božić dočekujemo posle godine velikih borbi i iskušenja ali zadovoljni što je blaženopočivši Patrijarh Irinej dobio dostojnog naslednika na stolici Svetog Save, kao i Mitropolit Amfilohije na stolici Svetog Petra Cetinjskog a da su vernici Eparhije budimljansko-nikšićke dobili dobrog, blagog i snažnog novog pastira.
-Vreme uspešno savladanih iskušenja je iza nas, sigurno ih neće faliti i ubuduće ali verujemo da ćemo imati snage da ih prebrodimo. Nikšić je, kao i čitava Crna Gora, pokazao da ima snage da sačuva svoje svetinje i odbrani ih od svih napada onih koji su nerazumno hteli da unesu nemir, posvađaju narod i oskrnave hramove naše Crkve. Tako su oni koji su to hteli da rade ostali bez svetovne vlasti u našem gradu, kazao je Kovačević.
Predsednik opštine je istakao da se nada da će Patrijarh srpski Gospodin Porfirije posetiti Nikšić u narednom periodu.
-Patrijarh je bio u našoj eparhiji gde je ustoličio i novog Episkopa budimljansko – nikšićkog vladiku Metodija. Nadamo se da će radost susreta iz Podgorice i Berana biti nastavljena i u Nikšiću, i očekujemo njegovu posetu našem gradu, zaključio je Kovačević sa pozdravom
MIR BOŽIJI, HRISTOS SE RODI – VAISTINU SE RODI!!!
BONUS VIDEO - Zapaljen prvi badnjak u Zrenjaninu
Preporučujemo
TRAMP HITNO POZVAO PUTINA: Razgovor trajao sat vremena
RUSKI predsednik Vladimir Putin razgovarao je telefonom sa američkim kolegom Donaldom Trampom.
09. 03. 2026. u 20:34
ŠOK ISTRAGA AMERIKANACA: Evo ko je gađao iransku školu u kojoj su poginule devojčice
AMERIČKI vojni istražitelji veruju da je verovatno da su američke snage odgovorne za napad na iransku školu za devojčice u kojem je u subotu poginulo više desetina dece, ali još nisu doneli konačan zaključak niti su završili istragu, rekli su za Rojters dvojica američkih zvaničnika.
06. 03. 2026. u 08:23
NOVI EKSPLICITNI SNIMCI MIRJANE PAJKOVIĆ: Policija sumnja KO je na snimku, drugi muškarac - odmah saslušana
RANIJE je objavljen i video za koji je deo medija napisao da je snimljen u prostorijama Vlade. Tim povodom oglasili su se iz Vlade Crne Gore, i demantovali te navode.
07. 03. 2026. u 22:55 >> 23:05
Komentari (0)