O KOSANČIĆU "HLADNE GLAVE": Odložena javna rasprava u Upravi grada o uređenju bloka kod Karađorđeve ulice
JAVNA sednica u vezi sa Nacrtom izmene i dopune plana detaljne regulacije za deo oko Kosančićevog venca, juče je nakon kratke rasprave sa građanima ponovo odložena, kao i 19. avgusta. Novi termin nije zakazan.
Maketa budućeg izgleda
Zbog epidemioloških mera, sednica je trebalo da se održi u Velikoj sali GO Stari grad, a pravo da prisustvuju imali su samo građani koji su prethodno podneli amandman na ovu temu.
Da je sve teklo po planu, trebalo je da se razgovara o bloku između Karađorđeve ulice, Velikih stepenica i Kosančićevog venca. Predviđeno je rušenje objekata za koje je procenjeno da su "bez vrednosti sa stanovišta službe zaštite". Među njima je zgrada Zavoda za komunalne delatnosti "Sigmaprojekt", građevine sa neparne strane Kosančićevog venca i objekti između Velikih i Malih stepenica. Izmena plana podrazumeva i povezivanje Karađorđeve i ulice Kosančićev venac, gradnju Gradske galerije i Memorijalnog centra Narodne biblioteke.
Komisija za planove je donela maketu budućeg izgleda Kosančićevog venca.
Preporučujemo
IZMENE PREVOZA U BEOGRADU NA SKORO MESEC DANA ZBOG RADOVA: Evo koje se linije ukidaju
06. 03. 2026. u 17:11
"ZLATNA SIRENA" OD 9. MARTA: Počinju tradiconalne Dečije muzičke svečanosti
06. 03. 2026. u 12:09
HRVATSKOJ STIGLA PORUKA IZ IZRAELA: Potpuno prekinite diplomatske odnose sa Teheranom
AMBASADOR Izraela u Hrvatskoj Gari Koren pozvao je zvanični Zagreb da prekine diplomatske odnose s Teheranom i sprovede bezbednosne provere osoblja iranskog diplomatskog predstavništva u Hrvatskoj jer bi, kaže, među njima moglo biti "špijuna" Revolucionarne garde koja se u EU smatra terorističkom organizacijom.
06. 03. 2026. u 09:10
ŠOK ISTRAGA AMERIKANACA: Evo ko je gađao iransku školu u kojoj su poginule devojčice
AMERIČKI vojni istražitelji veruju da je verovatno da su američke snage odgovorne za napad na iransku školu za devojčice u kojem je u subotu poginulo više desetina dece, ali još nisu doneli konačan zaključak niti su završili istragu, rekli su za Rojters dvojica američkih zvaničnika.
06. 03. 2026. u 08:23
NOVI EKSPLICITNI SNIMCI MIRJANE PAJKOVIĆ: Policija sumnja KO je na snimku, drugi muškarac - odmah saslušana
RANIJE je objavljen i video za koji je deo medija napisao da je snimljen u prostorijama Vlade. Tim povodom oglasili su se iz Vlade Crne Gore, i demantovali te navode.
07. 03. 2026. u 22:55 >> 23:05
Komentari (0)