U BEOGRADU OD 8. MAJA - SAMO BELA TAKSI VOZILA: U slučaju da ne sprovedu odluku, taksiste očekuje velika kazna
TAKSI vozila u prestonici od 8. maja moraju da budu bele boje, a taksista koji to ne uradi snosiće posledice u vidu kazne od 40.000 dinara.
Foto investitor-me
U ovom trenutku, gotovo svi su ispoštovali odluku koja je stupila na snagu 2021. godine.
Takođe, veliki broj njih iskoristio je subvencije države, koje su iznosile 8.000 evra po vozilu, pa je trenutno oko 1.700 automobila starosti između jedne i tri godine.
- Od 8. maja svi moraju da budu u beloj boji, inače sledi kazna od 40.000 dinara - ističe za "Novosti" predsednik Taksi udruženja Srbije Aleksandar Bjelić. - Mislim da nisu svi uspeli da završe tu obavezu, ali to je njihov problem, jer su imali tačno tri godine da to urade. Grad sigurno neće dozvoliti nikakvo prolongiranje termina. Takođe, novčana pomoć države omogućila je da se obnovi vozni park, čija je starost u ovom trenutku oko sedam godina. Tada su svi odmah kupovali automobile bele boje. Trenutno se na ulicama nalazi 6.400 taksista, što je u ovom trenutku i više nego dovoljno za obavljanje posla.
Jedan deo ljudi je ofarbao svoja vozila, dok su drugi zamenili ista novijim modelima. Najbolja varijanta bila je da se automobili prelepe belim tapetama, koje su kvalitetne i povoljnije od farbanja. Taksisti smatraju da je jako bitno da se ima unificirani vozni park, najpre zbog lakšeg prepoznavanja, da građani i posebno turisti odmah znaju da se radi o tim vozilima.
Poboljšanje
KAKO su pre tri godine, prilikom usvajanja odluke istakli čelnici Grada, taksi prevoz u prestonici mora da se uredi po evropskim standardima. Takođe je naglašeno da je ovo samo jedna od promena kako bi taksi bio na nivou koji je potreban kako onima koji rade, tako i samim korisnicima.
Takođe, trenutno oko 3.500 vozača ima mogućnost naplate vožnje karticom, što je sve više trend, posebno među mladima. Plan je da uskoro sva vozila imaju tu opciju prilikom vožnje.
Preporučujemo
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)
FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".
11. 03. 2026. u 16:26
HAOS U CRNOGORSKOM PARLAMENTU: Prekinuta sednica, poslanici DPS-a opkolili sto predsedavajućeg
SEDNICA Skupštine Crne Gore prekinuta je danas nakon što je predsedavajući u tom momentu potpredsednik parlamneta Boris Pejović (PES) oduzeo reč poslanici opozicione Demokratske partije socijalista Aleksandri Vuković Kuč.
11. 03. 2026. u 17:06
"U HRVATSKOJ IRANSKA TERORISTIČKA JAZBINA" Milanović ljut na Izraelca: "Braco, ovo je Zagreb - ne Tel Aviv!"
PREDSEDNIK Hrvatske Zoran Milanović komentarisao je navode izraelskog ambasadora Gerija Korena da se usred Zagreba nalazi teroristička jazbina u iranskoj ambasadi.
11. 03. 2026. u 13:59
Komentari (0)