ŠAPIĆ: Licemerstvo organizacija koje se bave pravima Roma jer nisu osudile napad na radnika „Gradske čistoće” (FOTO)

Новости онлине

16. 01. 2024. u 13:02

PREDSEDNIK Privremenog organa Grada Beograda Aleksandar Šapić obišao je danas radnike „Gradske čistoće”, među kojima je bio i napadnuti radnik ovog preduzeća.

ШАПИЋ: Лицемерство организација које се баве правима Рома јер нису осудиле напад на радника „Градске чистоће” (ФОТО)

Foto: Grad Beograd

Kako je tom prilikom Šapić podsetio, ovaj mladić je na sramotan način napadnut u noći između subote i nedelje na Zelenom vencu, ali se ovim povodom nijedna organizacija koja se bavi pravima Roma nije oglasila. 

Foto: Grad Beograd

– Odmah sam apelovao na nadležne organe i nadam se da će napadači biti pronađeni i najstrože sankcionisani. Velika je sramota da se to dešava ljudima koji u svim vremenskim uslovima, praznicima, dakle, svakodnevno vode računa da naš grad bude čist. Došao sam zato da njemu i drugim komunalnim radnicima dam podršku i da im kažem da ćemo da uradimo sve da oni budu sigurni na ulicama i na svom poslu – rekao je Šapić. 

Apelovao je još jednom na policiju i tužilaštvo da se napadači pronađu i osude u skladu sa zakonom, kako se ovakve situacije ne bi ponovo događale. 

Foto: Grad Beograd

– Ne samo što je napadnut dok je vodio računa o čistoći grada već je i vređan na nacionalnoj osnovi. Nijedna romska organizacija se tim povodom nije oglasila, ali zato kada ja kažem da romsku decu treba da sklonimo sa ulica, da ih upišemo u školu i da ne treba da prose i da kradu, onda svi poskaču. Decenijama uzimaju pare od međunarodnih nevladinih organizacija na temu Roma, ali kada su Romi stvarno ugroženi i kada ih neko napadne, tada su se te organizacije uspavale. To je licemerstvo o kojem sam i ranije govorio – naveo je Šapić. 

Foto: Grad Beograd

Grad Beograd će sve učiniti da komunalni radnici, koji rade izuzetno odgovoran posao, budu uvek zaštićeni, bez obzira na nacionalnu pripadnost, zaključio je Šapić.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)

AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)

FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".

11. 03. 2026. u 16:26

Komentari (0)

KARLOS ALKARAZ RAZBIO NOVAKA! Đoković ne može da dođe sebi! Ja sam u fazonu - ŠTA SE OVDE DEŠAVA?!