UVEćAN PROMET GROŽĐA: Najnoviji podaci sa Veletržnice
TOKOM prethodne nedelje na Veletržnici je zabeležen duplo veći promet vinskog grožđa.
Foto D.Curać
Očekivano za ovo doba godine kada je u toku spremanje zimnice najprodavaniji proizvodi na su crni luk, šargarepa, paprika, paradajz i plavi patlidžan.
A takođe statistika pokazuje i da je zabeležen je porast prometa jabuke, grožđa, tikvice i kupusa. Od voća se osim jabuka i grožđa dosta traže i šljive.
Grožđe na Veletržnicu stiže iz Smedereva, Kruševca i Grocke, uvozno se može naći iz Severne Makedonije, dok su šljive iz Čačka, Valjeva, Topole i Grocke. Snižena je cena paradajza za kuvanje i spanaća, od voća po nižim cenama se mogu naći kruška i jabuke više vrsta.
Preporučujemo
POSTAVLjENO 5.580 KAMERA: Zabeleženi slučajevi dilovanja droge i tuče
12. 12. 2025. u 15:49
BEZ GREJANjA DEO VRAČARA: Ekipe na terenu, radijatori topli sutra ujutru
12. 12. 2025. u 15:42
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
PEJAKOVIĆ: Srbi su skupo platili LAŽ o Jugoslaviji, koja traje od '45 i plaćaćemo je još
GLUMAC Nikola Pejaković oduševljava publiku širom regiona ulogom Momčila u seriji "Tvrđava", koja se bavi ratnim devedesetim i raspadom nekadašnje države Jugoslavije.
13. 12. 2025. u 15:33
Komentari (0)