ZASTAVE U PARKU REPUBLIKE SRPSKE: Obeležja povodom proslave Dana srpskog jedinstva
U sklopu obeležavanja Dana srpskog jedinstva, slobode i nacionalne zastave, JKP „Zelenilo – Beograd” postavilo je danas sedam zastava Republike Srbije u Parku Republike Srpske koji se nalazi na levoj obali reke Save, između Starog železničkog mosta i mosta Gazela.
Privatna arhiva
Ovaj park je izgrađen 1978. godine i zauzima površinu od oko 70.000 kvadratnih metara. Šetalište na levoj obali Save, uz ovaj park, široko je više od 50 metara, a dugačko kilometar.
U parku postoje dva košarkaška igrališta i ovde je, po prvi put u jednom beogradskom parku, izgrađena staza za bicikliste u dužini od dva kilometra.
Preporučujemo
BEOGRAD DOBIO NOVI SIMBOL: Postavljen novi sat na kružnom toku na Trgu Republike
22. 02. 2026. u 08:45
OD "HAJDUKA" DO KNEGINjA MILICE I JEFIMIJE: Kulturni događaji u Obrenovcu
21. 02. 2026. u 12:29
KATASTROFA U VAŠINGTONU: Tramp odobrio vanredno stanje
AMERIČKI predsednik Donald Tramp odobrio je deklaraciju vanrednog stanja za Vašington kako bi savezne vlasti pomogle pri sanaciji kanalizacione katastrofe koja je počela prošlog meseca.
22. 02. 2026. u 13:41
VAŠINGTONU STIGLO UPOZORENjE: Ne pokušavajte da narušite naše odnose sa Moskvom
BELORUSKI predsednik Aleksandar Lukašenko izjavio je danas da je na početku pregovora između Belorusije i SAD upozorio Vašington da ne pokušava da naruši odnose između Minska i Moskve.
16. 02. 2026. u 15:09
POREKLO VASILIJA KOSTOVA: Rođen u Beogradu, ali njegovi roditelji NISU odatle - slave Svetog Luku
VASILIJE Kostov odavno više nije samo mlada nada Crvene zvezde. Nikako! On je jedan od motora i pokretača crveno-bele čete, a to pokazuju i golovi koje daje na velikim mečevima.
22. 02. 2026. u 18:50
Komentari (0)