"BEOGRADSKE ELEKTRANE" PRED SEZONU: Grejanje će biti stabilno
JKP "Beogradske elektrane" privode kraju pripreme daljinskog sistema za predstojeću grejnu sezonu. Kako obećavaju u preduzeću, više od 300.000 domaćinstava u prestonici imaće tokom hladnih meseci stabilno i pouzdano snabdevanje toplotnom energijom.
SPREMNI "Beogradske elektrane" zagrevaju 300.000 stanova, Foto D. Milovanović
Sistem "Beogradskih elektrana" jedan je od najvećih za snabdevanje potrošača toplotnom energijom u Evropi, sa više od 1.600 kilometara mreže. Stoga je stanje "mirovanja" od sredine aprila iskorišćeno da se obave obimni radovi na toplotnim izvorima, toplovodnoj mreži i primarnim delovima toplotnih predajnih stanica.
- U okviru završnih priprema pred grejnu sezonu, koja zvanično počinje 15. oktobra, od 1. do 10. oktobra "Beogradske elektrane" će obavljati funkcionalne probe sistema daljinskog grejanja - najavljuju u preduzeću.
- U tom periodu, biće provereno funkcionisanje 14 toplana i 22 kotlarnice. Korisnici će o rasporedu obavljanja funkcionalnih proba biti pravovremeno obavešteni.
Iz preduzeća podsećaju da se o održavanju kućnih grejnih instalacija stara vlasnik objekta, odnosno organ upravljanja stambenom zgradom. Radovi na pripremama kućnih grejnih instalacija za grejnu sezonu moraju biti završeni do 30. septembra. Ukoliko postoji potreba za takvom intervencijom, potrošači zahtev za ispuštanje vode iz sistema mogu da upute "Beogradskim elektranama" najkasnije do 15. septembra kako bi radovi bili okončani u propisanom roku.
PROMENA ODLUKE
ZAHVALjUJUĆI izmenama Odluke o snabdevanju toplotnom energijom, ako vremenske prilike to budu zahtevale, stanovi u Beogradu biće topli i pre zvaničnog početka grejne sezone. Objekti će biti zagrevani danima za koje u poslednjoj prognozi prethodnog dana ili u prvoj prognozi tog dana Republički hidrometeorološki zavod prognozira srednju dnevnu temperaturu 12 stepeni Celzijusovih ili nižu.
Preporučujemo
POSTAVLjENI REKORDI: Srpskim putevima letos prošlo 19,5 miliona vozila
06. 09. 2021. u 15:35
SRPSKI KULTURNI HEROJ: Izložba u Univerzitetskoj biblioteci "Svetozar Marković"
06. 09. 2021. u 16:19
TRENUTAK KAD JE SRBIJA ZANEMELA! Vučić se uhvatio za glavu nakon priznanja ove hrabre žene: Dođe mi da zajedno sa vama plačem!
PREDSEDNIK Aleksandar Vučić se uhvatio za glavu nakon što mu je građanka Bora otkrila borbu za usvajanje deteta i probleme sa socijalnom pomoći, obećavši da će pokušati da učini sve što može da problem bude rešen.
20. 02. 2026. u 22:47
VAŠINGTONU STIGLO UPOZORENjE: Ne pokušavajte da narušite naše odnose sa Moskvom
BELORUSKI predsednik Aleksandar Lukašenko izjavio je danas da je na početku pregovora između Belorusije i SAD upozorio Vašington da ne pokušava da naruši odnose između Minska i Moskve.
16. 02. 2026. u 15:09
"KOSOVO, SRBIJA, USTANITE!" Tramp pozdravio i goste kojih nije bilo u sali
AMERIČKI predsednik Donald Tramp osnovao je Odbor za mir, ali je već na osnivačkom sastanku "Odbora za mir" zapretio ratom. Pretnju iz govora ponovio je i u avionu za Džordžiju. Ozbiljnost pokazuje i premeštanje nosača aviona u istočno Sredozemlje.
21. 02. 2026. u 09:40
Komentari (0)