Crvena zvezda je u finalu! Posle velike drame su crveno-beli došli u borbu za "Žućkovu levicu" - 80:79 (17:24, 23:9, 18:27, 22:19). Tamo ih čeka bolji iz meča Partizan-FMP.

Mega je bila u vođstvu tokom većeg dela meča, bila bolji rival, ali je Bili Beron sa dve trojke u samoj završnici postao ponovo heroj crveno-belih.

Ekipa Dejana Milojevića će imati za čim da žali. Na 50 sekundi pre kraja su imali pet poena prednosti (74:79). Tada je Beron pogodio svoju prvu trojku, potom je Simonović promašio, Atić nije uputio šut pre isteka napada, pa je Šakota tražio tajm-aut. Lopta je ponovo otišla u ruke Berona koji je pogodio, a trojka Perija je od obruča otišla van koša.

Najefikasniji u Zvezdi bili su Panter sa 22 i Beron sa 18 poena, dok je u redovima Mege Peri dao 20, a Simonović je uz 13 poena imao i 11 skokova.

ČETVRTA ČETVRTINA

Mesiček pogađa trojku na startu poslednjeg kvartala, Panter i Štimac pogađaju na drugoj strani. Panter pokušava da ukrade loptu, ne uspeva, a Peri poentira pod faulom i realizuje dodatno slobodno bacanje (62:67).

Gist pogađa levom rukom, Cerovina na to odgovara trojkom o tablu. Gist daje nove poene, Peri uzvraća. Beron postiže prve poene još od prve četvrtine. Posle neverovatne sekvence Mege Štimac ispravlja promašaj Berona, Milojević reaguje tajm-autom (70:72).

Simonović pogađa pod faulom, daje dodatno bacanje, Gist zakucava posle promašaja Pantera. Veoma loš napad Zvezde, Gistu je ostavljen šut uz zvuk sirene. Cerovina na drugoj strani promašuje oba slobodna bacanja na manje od tri minuta pre kraja. Panter to kažnjava (74:77).

Panter sa devet-deset metara pokušava za tri, nije bio ni blizu koša. Ašćerić ide na prodor i vraća prednost na “+5” (74:79).

Neverovatna greška Dženkinsa prilikom izvođenja lopte iz auta. Ašćerić je ostao sam na trojci, ali je isteklo vreme za napad. Tajm-aut Šakote na 50 sekundi pre kraja i pet poena zaostatka. Napad je nacrtan za Berona, lopta je ušla, izašla, pa se vratila u koš u šutu za tri. Milojević reaguje minutom odmora (77:79).

Dug napad Mege, posle promašaja su izborili novi napad, Atić je šutirao, nije izbacio loptu na vreme pre isteka napada. Šakota je odmah reagovao tajm-autom. Lopta je, očekivano, otišla u ruke Bilija Berona koji je pogodio trojku na 1.2 sekunde pre kraja (80:79). Milojević je tražio minut odmora da nacrta napad.

Peri je imao šansu, šutirao je za tri, ali lopta nije prošla kroz obruč.

TREĆA ČETVRTINA

Simonović, Peri i Atić donose izjednačenje Megi, a Štimac sa slobodnih bacanja prekida “prazan hod” svog tima. Atić zatim daje nove poene (42:42).

Atić je nerešiva enigma za crveno-bele trenutno. Zahvaljujući njemu Mega ponovo ima prednost (44:49).

Dženkins pogađa sa poludistance, posle čega Mega tri otvorene trojke promašuje za dvocifreno vođstvo. Panter nije uspeo to da kazni u prvom napadu, ali jeste nešto kasnije poenima pod faulom (49:54).

Zvezda do poena dolazi uglavnom sa linije penala. Atić je na drugoj strani promašio, ali je bio fauliran. Veliki promašaj Berona, Panter izmišlja poene,a Gist uz zvuk sirene pogađa i vraća Zvezdu u potpunosti u igru pred poslednjih 10 minuta (58:60).

DRUGA ČETVRTINA

Fenomenalno zakucavanje Simonovića preko Pantera na početku drugog kvartala. Panter promašuje trojku, a Kuridža i Gist uz dosta problema uspevaju da poentiraju (19:26).

Panter se razigrao, dao je pet uzastopnih poena i primorao Milojevića da reaguje (24:27).

Postepeno su crveno-beli spuštali zaostatak i poesle poena Kuridže i Pantera u kontri vratili vođstvo za novu reakciju Milojevića. (30:27).

Mega je u jednom momentu imala prednost od osam poena (19:27) i od tada je Zvezda napravila seriju 15:0 (34:27). Seriju je konačno prekinuo Ašćerić. Davidovac ispravlja promašaj Dobrića. Simonović iz trećeg ofanzivnog skoka pogađa, a Davidovac otvorenu trojku promašuje (36:31).

Braun je u kontra-ritmu. Pravi nesportsku ličnu na Periju koji pogađa oba penala, ali ne realizuju dodatni napad. Borbeni Štimac na drugoj strani dolazi do poena (38:33).

Panter dolazi do novih poena, delovalo je da poslednji napad u prvom poluvremenu ima Mega, ali je Peri je poslao loptu daleko u aut. Šakota je tražio tajm-aut da nacrta poslednji napad. Davidovac je pokušao sa pola terena, daleko od koša. Zvezda na poluvreme odlazi sa sedam poena prednosti (40:33).

PRVA ČETVRTINA

Zvezda meč počinje poenima Berona i zakucavanjem Odža. Mišković pogađa na drugoj strani, a Beron ponovo gazi liniju pri šutu za tri (6:2).

Beron je raspoložen na početku, ali Mega ne dozvoljava crveno-belima da se odlepe (9:8).

Braun pravi drugu ličnu grešku i to tako što faulira Perija koji pogađa trojku i daje dodatno slobodno bacanje za vođstvo Mege. Simanić zakucava, a Peri ostaje potpuno sam na trojci i to kažnjava (12:15).

Zvezda ima ogromne probleme sa odbranom “pik-en-rola” Mege. Milojevićevi puleni briljiraju u igri dva na dva i to im je donelo pet poena prednosti na tri minuta pre kraja prvog dela (14:19).

Beron daje trojku, Simanić se pridružuje Braunu sa dve lične greške. Kuridža ne koristi čist zicer, Mišković promašuje na odličnu odbranu Dženkinsa, ali lopta ostaje u posedu Mege i Ašćerić daje trojku za prvi tajm-aut Šakote (24:17).

Mega je znatno bolja u prvoj deonici i zasluženo imaju prednost posle prvih 10 minuta (24:17).