ABA: Partizan slavio u Valjevu i približio se plej-ofu

17. 01. 2015. u 20:44

Boljom igrom u završnici meča crno-beli došli do veoma važnog trijumfa, petog u nizu, i nastavili borbu sa Olimpijom i Cedevitom

АБА: Партизан славио у Ваљеву и приближио се плеј-офу

Milan Mačvan Foto: ABA liga

"PARNI valjak" u petoj brzini! Pet uzastopnih pobeda nanizali su crno-beli u ABA ligi, ali su u 18. kolu imali dosta problema na neugodnom gostovanju u Valjevu. Partizan je ispustio 14 poena prednosti u prvom poluvremenu, Metalac je sredinom treće četvrtine čak i poveo, ali u završnici domaćin nije imao snage da iznenadi srpskog šampiona - 83:72.

Tim Duška Vujoševića izjednačio se sa trećeplasiranom Cedevitom na deobi trećeg mesta sa po 11 pobeda, ali Zagrepčani u nedelju gostuju jednom od najgorih timova lige Igokei.

Partizan je imao petoricu igrača sa dvocifrenim učinkom, a najefikasniji je bio Milan Mačvan sa 15 poena (6/7 dva). Sjajno je odigrao Aleksandar Pavlović sa 14 poena, 8 skokova i 4 asistencije, dok su po 13 ubacili Nikola Milutinov (8 sk), Dragan Milosavljević i Đorđe Gagić.

U dresu Metalca blistali su Marko LJubičić sa 19 poena uz po 5 skokova i asistencija, te Dušan Kutlešić sa 16 poena i 4 ukradene lopte.

U trećem periodu Metalac je agresivnom odbranom preokrenuo situaciju na parketu i serijom koševa Kutlešića i LJubičića stigao do preokreta i prvog vođstva (49:48).

Usledila je izjednačena borba do sredine poslednje četvrtine, kada je domaćin izgubio snagu. Pavlović, Milosavljević i Andrić trojkama su gurali goste do pete uzatopne pobede.

Partizan u sledećem kolu dočekuje pretposlednji tim lige Igokeu, dok Metalac čeka Union Olimpiju, rivala crno-belih u borbi za plej-of.

METALAC FARMAKOM - PARTIZAN NIS 72:83
HALA sportova u Valjevu. Gledalaca: 2.000. Sudije: Radović (Hrvatska), Petek (Slovenija), Vovk (Hrvatska).
METALAC FARMAKOM: Malešević 8, Protić, Kutlešić 16 (9-4 za dva, 7-2 za tri, 4 ukr. lop), Majstorović 9, Jevtović 9, Jošilo 6, LJubičić 19 (5 sk, 5 as), Rakićević 2, Radulović, Todorović 3, Vuksanović, Dunđerski.
PARTIZAN NIS: Pavlović 14 (8 sk, 4 as), Tepić 3 (4 as), Murić 9, Marinković, Dalo, Milutinov 13 (6-5 za dva, 6 sk), Milosavljević 13, Mačvan 15, Gagić 13, Andrić 3, Milutinović, Bogdanović.
Po četvrtinama: 17:25, 21.20, 22:18, 12:20.