ŠAMPION je stigao do četvrte brzine, petu i turbo pogon sačuvao je za predstojeće mečeve u prvenstvu i Kupu. Crvena zvezda je u generalnoj probi pred nastavak sezone slomila otpor svog "mlađeg brata" Grafičara u drugom poluvremenu, kada se raspucala i stigla do ubedljivog trijumfa - 4:0 (0:0). Prava proba za crveno-bele pred duel sa Radom na Banjici u petak, gde će, ako pobede, i teoretski osvojiti titulu.

Nažalost, juče na našem najvećem stadionu nije bilo navijača da po lepom, sunčanom jutru uživaju. Lider Prve lige pokazao se kao ozbiljan protivnik u prvom poluvremenu kada se video kvalitet Erakovića, brzonogog Cvetkovića i Stanojeva, kao i ostalih izabranika Milije Žižića. U to je mogao da se uveri i Dejan Stanković, koji je i u ovom meču promešao karte i nije počeo meč sa najjačom ekipom. U formaciji 3-5-2, Zvezda je diktirala tempo, a grafosi su odolevali do 50. minuta kada je Vukanović najavio goleadu. Na 2:0 povisio je Milunović udarcem glavom posle kornera, pa je ovim golom na značaju dobila i kapitenska traka koju je nosio u nastavku. Posle strašne "bombe" u prečku, Boaći je zatresao mrežu za 3:0, asistirao mu je raspoloženi Gajić, pa se posle toga i sam upisao u strelce.

- Pristup mojih igrača bio je fenomenalan. Nije problem kada se pogreši, ali da uđemo loše u utakmicu to ne volim. Zadovoljan sam ovom proverom i protivnik je bio dobar. Imamo još četiri utakmice i, nadam se, sve tri u Kupu. Sve teče po planu i onako kako smo zamislili. Takođe, volim kada svi na nogama napuste teren, kada nema povreda ni ranijih odlazaka u svlačionicu - istakao je posle meča Dejan Stanković, trener crveno-belih.

C. ZVEZDA - GRAFIČAR 4:0 (0:0)

STRELCI: Vukanović u 50, Milunović u 79, Boaći u 81. i Gavrić u 85. minutu. Stadion: "Rajko Mitić". Igrano bez publike.

C. ZVEZDA: Borjan, Gobeljić, Pankov, Babić, Rodić, Petrović, Nikolić, Ivanić, Ben, Vukanović, Pavkov. Drugo poluvreme: Popović, Katić, Gajić, Degenek, Garsija, Boaći, Tomane, Milunović, Gavrić, Jovančić, Konatar, Sanogo.

GRAFIČAR: Čupić, Dabić, Eraković, Stojić, Nikolić, Odada, Fićović, Marong, Stanojev, Cvetković, Krstović. Drugo poluvreme: Savić, Mladenović, Prijović, Santrač, Mrkela, Pantović, Lučić, Milovanović, Pobulić, Džugurdić, Đurić.