Prava ludnica u poslednjem meču 27. kola Premijer lige. Na “Enfildu” je sve prštalo. Na kraju, puleni Jirgena Klopa su uspeli da dođu do pobede protiv Vest Hema i naprave korak bliže ka tituli - 3:2 (1:1).

Liverpul je poveo već u devetom minutu preko Žoržinja Vajnalduma, ali su svega dva minuta kasnije gosti stigli do izjednačenja. Dobro izveden korner, nekarakteristična greška odbrane domaćina i pogodak Diopa. Sa tim rezultatom se otišlo na poluvreme.

Onda je usledio pravi šok. U 54. minutu su “čekićari” odigrali duži napad, da bi sjajnu akciju završio Fornals za muk na stadionu. Tada se igrala “viktorija”. Sve se dešavalo pred golom Vest Hema. Liveprul je krenuo u napad i nije izlazio iz kaznenog prostora protivnika.

Rezultat je stigao u 68. minutu, Robertson je centrirao, Salah šutirao, a Fabijanski napravio veliki kiks. Lopta mu je prošla i kroz ruke i kroz noge.

Napadi Redsa su se nastavili. Nagrada za to je stigla u 81. minutu kada je Gomez pokušao da šutira, pogodio jednog igrača rivala, lopta je uz malo sreće došla do Aleksander-Arnolda koji je uposlio Manea kojem nije bilo teško da zatrese praznu mrežu. Nedugo zatim je Mane postigao novi gol, ali je opravdano poništen zbog ofsajda. Vest Hem je u nadoknadi imao odličnu šansu da dođe do boda, Vajnaldum je blokirao pokušaj Nobla i to je bio kraj.

Liverpul je prvi sa 79 bodova, čak 22 više od drugoplasiranog Mančester sitija na 11 utakmica pre kraja šampionata.