Liga Evrope: Junajted razbio Alkmar, Roma jedva prošla dalje, Menhengladbah ispao

12. 12. 2019. u 23:15

Лига Европе: Јунајтед разбио Алкмар, Рома једва прошла даље, Менхенгладбах испао

Fudbaleri Mančester junajteda foto Tanjug AP

Poznati su svi učesnici šesnaestine finala Lige Evrope

Poznati su svi učesnici šesnaestine finala Lige Evrope. Poslednjih pet putnika u nokatu fazu su Rendžers, Porto, Ludogorec, Bašakšehir i Roma.

Ranije, plasman su obezbedili APOEL, AZ Alkmar, Bazel, Braga, Seltik, Espanjol, Gent, LASK, Mančester junajted, Sevilja, Sporting, Volfsburg, Vulverhempton, Hetafe, Kluž, Arsenal, Ajntraht i Kopenhagen.

Fudbaleri Mančester junajteda savladali su AZ Alkmar sa ubedljivih 4:0 pa su tako potvrdili prvu poziciju u grupi L. Ekipa Ole Gunara Solskjera bila je i više nego ubeljiva na "Old Trafordu" protiv AZ Alkmara. Za svega 10 minuta Englezi su razbili goste i potvrdili prvu poziciju u grupi. Ovim rezultatom praktično je potvrđeno da je Partizanu nerešen rezultat u Hagu od pre dve nedelje i zvanično presudio prolazak u narednu fazu.

Bilo je zanimljivo i na ostalim terenima širom Evrope. Roma je jedva izvukla bod protiv Volfsbergera i tako ipak prošla u narednu fazu, dok je Bašahšehir u 90. minutu srušio Borusiju Menhenglabah i izbacio je iz Evrope

Braga je posle dva preokreta slavila u Bratislavi protiv Slovana sa 4:2, dok je Vulverhempton u drugom poluvremenu dao četiri gola Bešiktašu (Diego Žota postigao het-trik) i slavio sa 4:0.

Ekipa Rendžersa odigrala je 1:1 sa Jang Bojsom u Glazgovu, ali je uspela da ostvari plasman u narednu fazu. Na ostalim mečevima Ludogorec je odigrao protiv Ferencvaroša 1:1, Volfsburg je bio bolji od Sent Entjena istim rezultatom (1:0), isto je okončan i rezultat Espanjola i CSKA (Rusi slavili 0:1).

Gent je na svom terenu slavio protiv Oleksandrije sa 2:1 dok je Porto je bio bolji od Fejenorda sa 3:2 u Portugalu.